TELEFON DO STUDIA: +48 62 766 89 09
Lutosława, Normy, Pauliny 26 Stycznia 2022, 12:43
Dziś 1°C
Jutro 2°C
Szukaj w serwisie

Biskup Damian Bryl poświęcił wyremontowane pomieszczenia Domu Katolickiego w Kaliszu

Adam Szymański Adam Szymański 14:23 04.11.2021

W środę 3 listopada w Domu Katolickim miała miejsce miła uroczystość – po wielomiesięcznym remoncie oficjalnie została oddana do użytku część pomieszczeń, w tym, najważniejsze dla funkcjonującej tu Anielskiej Ostoi – świetlicy socjoterapeutycznej, czyli sala widowiskowa i zaplecze kuchenne.

Gości przybyłych na uroczystość przywitał gospodarz miejsca ks. prał. Adam Modliński, a byli to oprócz biskupa kaliskiego Damiana Bryla, m.in.: prezydent Kalisza Krystian Kinastowski, dyrektorka SP 1  p. Beata Zalewska, proboszcz senior parafii katedralnej ks. prał Andrzej Gaweł,  przedstawiciele Urzędu Miejskiego w Kaliszu, przedstawiciele wykonawców poszczególnych prac remontowych, działacze środowiskowi, pedagodzy i najważniejsi użytkownicy tych pomieszczeń czyli dzieci korzystające na co dzień z gościnności znajdującej się w domu parafialnym świetlicy socjoterapeutycznej Anielska Ostoja.

Ks. prałat przypomniał historię powstania budynku i jego rolę:

Za zaproszenie na tę uroczystość dziękował prezydent Krystian Kinastowski:

Przed poświęceniem poszczególnych pomieszczeń, ciepłymi słowami podzielił się ze zgromadzonymi bp Damian:

Ostatni głos należał jednak do dzieci, które w krótkiej części artystycznej podziękowały wszystkim za troskę i możliwość korzystania ze świetlicy.

Polecamy
Ogłoszenia
Przeczytaj
Z nauczania kościoła