TELEFON DO STUDIA: +48 62 766 89 09
Jarosława, Konrada, Selmy 21 Kwietnia 2024, 08:23
Dziś 0°C
Jutro 7°C
Szukaj w serwisie

Biskup Kaliski Edward pośród młodych w Wołczynie

Radio Rodzina Radio Rodzina 00:00 17.07.2014

Bądźcie odważnymi świadkami Chrystusa, także w trudnościach nie upadajcie na duchu – mówił bp Edward Janiak do młodzieży uczestniczącej w Spotkaniu Młodych w Wołczynie, które potrwa do soboty, 19 lipca. Spotkanie, którego organizatorami są Bracia Mniejsi Kapucyni Prowincji Krakowskiej, odbywa się już po raz dwudziesty pierwszy. Hasło tegorocznego spotkania brzmi: ,,Żyj nadzieją”.

Uczestników spotkania odwiedził dzisiaj biskup kaliski Edward Janiak, który odprawił Mszę św. Homilię wygłosił ks. Piotr Woźniak, kapelan w Szpitalu Powiatowym i Zakładzie Pielęgnacyjno–Opiekuńczym w Krotoszynie. Kaznodzieja zachęcał młodych, aby na co dzień szukali światłości, którą jest Jezus Chrystus.

Przed udzieleniem pasterskiego błogosławieństwa biskup kaliski podzielił się z młodymi świadectwem na temat swojej choroby i pobytu w szpitalu onkologicznym, gdzie przez dwa tygodnie mieszkał w jednym pokoju z 21-letnim Grzegorzem.

Biskup stwierdził, że w życiu nie ma przypadków. - Każde doświadczenie uczy czegoś człowieka. Każde spotkanie z drugim człowiekiem jest niepowtarzalne.

Jak śmierć w oczy zaglądnie to zupełnie inaczej widzi się świat się, bo jest tyle powodów do radości – mówił bp Janiak.

Zachęcał młodych, aby byli odważnymi świadkami Chrystusa i nie upadali na duchu. – Życzę Wam, abyście żyli nadzieją, która daje perspektywę na lepsze jutro – powiedział ordynariusz diecezji kaliskiej.

Podczas spotkania młodzież wręczyła ks. biskupowi legitymację, koszulkę, czapkę przyjmując go w ten sposób do wspólnoty młodych.

Każdego dnia odbywają się Msze św., modlitwy i konferencje, które prowadzą zaproszeni goście, m.in. Patrycja Hurlak, aktorka, autorka autobiografii „Nawrócona wiedźma”, Arkadiusz i Anita Gemra, współorganizatorzy Festiwali Wiary w Rzeszowie, Jacek Zajkowski i Piotr Zalewski, twórcy Fundacji „Wyrwani z Niewoli”, ks. Grzegorz Strzelczyk, dr teologii dogmatycznej, autor wielu publikacji i książek, ks. Michał Olszewski, egzorcysta, twórca portalu „Profeto”, ks. Piotr Gnat, duszpasterz młodzieżowy, założyciel Fundacji „Troska”, członkowie Szkoły Nowej Ewangelizacji Zacheusz z Cieszyna.

Spotkaniu towarzyszą koncerty. Wystąpiły już grupy: „Propaganda Dei” i „Armia”. Na dzisiejszy wieczór zaplanowano koncert zespołów: „KapEL’a” i „TGD”. Spotkanie zakończy się w sobotę, 19 lipca, Eucharystią.

Tekst za: Ewa Kotowska-Rasiak/KAI
Zdjęcia i nagrania: Maria Gurzyńska

Polecamy
Ogłoszenia
Przeczytaj
Z nauczania kościoła