TELEFON DO STUDIA: +48 62 766 89 09
Aurory, Fryderyka, Oliwii 05 Marca 2024, 11:29
Dziś 4°C
Jutro 5°C
Szukaj w serwisie

Biskup Kaliski na Kongresie w Toruniu

W dniach 21 i 22 listopada w Toruniu w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej odbył się...

I Międzynarodowy Kongres poświęcony edukacji katolickiej na świecie. Zaproszono prelegentów z 10 krajów z 4 kontynentów, którzy omówili stan edukacji katolickiej w ich środowiskach. O randze wydarzenia świadczy obecność Księdza Kardynała Zenona Grocholewskiego, który jako Prefekt Kongregacji ds. Wychowania Katolickiego Stolicy Apostolskiej stał się w tej dziedzinie reprezentantem najwyższej rangi w Kościele. Ksiądz kardynała wygłosił swój referat w sobotniej popołudniowej sesji - tej samej, w której referat wygłosił Biskup Kaliski Stanisław Napierała. Jako Asystent Rady Szkół Katolickich w Polsce z ramienia Konferencji Episkopatu Polski przedstawił stan edukacji katolickiej w Polsce. Dodajmy, że w tej sesji głos zabrał również abp Stanisław Wielgus, który mówił o wyróżnikach uniwersytetu katolickiego.

Poniżej zamieszczamy serwisową relację, ukazującą wystąpienie Księdza Biskupa Stanisława Napierały. W naszej fonotece można natomiast znaleźć cały REFERAT wygłoszony w Toruniu w WSKSiM. ZAPRASZAMY

Publikujemy także zdjęcia, które otrzymaliśmy od Pani Redaktor Ewy SĄDEJ z Naszego Dziennika. Za życzliwość serdecznie dziękujemy.
Polecamy
Ogłoszenia
Przeczytaj
Z nauczania kościoła