TELEFON DO STUDIA: +48 62 766 89 09
Jarosława, Konrada, Selmy 21 Kwietnia 2024, 07:29
Dziś 0°C
Jutro 7°C
Szukaj w serwisie

Biskup Kaliski odznaczony Medalionem im. Aleksandra Szembeka

Radio Rodzina Radio Rodzina 12:00 21.01.2012

Bp Stanisław Napierała 21 stycznia otrzymał Medalion im. dr Aleksandra Szembeka za Działalność na rzecz Rolnictwa i Rozwoju Wsi Wielkopolskiej. Odznaczenie zostało przyznane przez Wielkopolską Izbę Rolniczą...

Wielkopolska Izba Rolnicza przyznała to wyróżnienie w podziękowaniu za przekazywaną wiedzę i wnikliwe interesowanie się sprawami rolnictwa, czego rolnicy doświadczyli w czasie wizytacji biskupa kaliskiego w parafiach wiejskich oraz za głoszone dobre słowo, które dodawało rolnikom otuchy i wzmagało zapał do pracy, by zapewnić chleb mieszkańcom ojczyzny.

Medalion Biskup Kaliski odebrał z rąk posła Piotra Walkowskiego, prezesa Wielkopolskiej Izby Rolniczej podczas noworocznego spotkania przyjaciół i członków wielkopolskiego PSL. Na pamiątkę spotkania europoseł Andrzej Grzyb, wicemarszałek Sejmu Eugeniusz Grzeszczak, poseł Józef Racki i senator Andżelika Możdżanowska wręczyli biskupowi obraz przedstawiający Chrystusa Króla, a pod nim wizerunek biskupa kaliskiego.

Odbierając odznaczenie bp Napierała powiedział, że jest synem rolnika, kocha polską ziemię i zawsze będzie wypowiadał się w jej obronie, ponieważ ziemia jest fundamentalnym dobrem, wolnością i niezawisłością.

Ordynariusz diecezji kaliskiej wskazał, że każde spotkanie ludzi jest wielkim dobrem. - Spotkanie może być wspaniałym narzędziem rozwiązywania konfliktów i napięć. Niestety, za mało korzystamy z tego narzędzia. Ile można by załatwić spraw z korzyścią dla ojczyzny, gdyby ludzie się spotkali. Ale musi ono być połączone z dobrą wolą. To dzisiejsze spotkanie powinno stać się środkiem wymiany dobra – mówił bp Napierała.

Biskup przypomniał, że człowiek jest najważniejszy. – Zawsze człowiek musi być na pierwszym miejscu. Człowiek od początku swojego istnienia, a ten początek istnienia to jest moment, który nazywa się poczęciem – powiedział.

Dodał, że Jezus Chrystus jest najgłębszym sensem każdego spotkania. Chrystus jest prawdziwym człowiekiem, który jest Bogiem i w Nim odsłania się dopiero tajemnica człowieka – stwierdził bp Napierała.

- Życzenia sformułuję tymi słowami, które słyszałem tutaj na kaliskiej ziemi od wielu ludowców przez wiele lat. One dzisiaj jakby ginęły, a szkoda, a są to słowa: Szczęść Wam Boże – życzył biskup kaliski.

Tekst za: KAI

Fotografie prezentujemy dzięki życzliwości Portalu calisia.pl - zdjęcia wykonał Robert Ocetkiewicz - dziękujemy!
Polecamy
Ogłoszenia
Przeczytaj
Z nauczania kościoła