TELEFON DO STUDIA: +48 62 766 89 09
Apoloniusza, Bogusławy, Goœcisławy 18 Kwietnia 2024, 04:08
Dziś 1°C
Jutro 9°C
Szukaj w serwisie

Biskup Kaliski w Kotłowie: PRZEBACZAM I PROSZĘ O PRZEBACZENIE

Te słowa zostały z mocą i z głęboką wiarą wypowie-dziane podczas Odpustu w Kotłowie...

W dniu Narodzenia NMP, który wyznacza czas odpustowy w parafii rzymsko-katolickiej w Kotłowie, tym razem świętowanie dotyczyło także niezwykłego Jubileuszu: 900 lecia kościoła w Kotłowie. Po czterodniowych obchodach - jakby dla zwieńczenia - Sumę odpustową i jubileuszową celebrował Ks. bp Stanisław Napierała. W homilii, operując zawołaniem "Kamienie wołać będą" Bp Stanisław zachęcał do wychwalania Boga za wszelkie dobro, które Bóg zesłał w ciągu minionych dziewięciu wieków. Z bólem mówił o trwającym w kotłowskiej parafii rozłamie - prosił o to, by wszyscy weszli na drogę nawrócenia, by sobie wzajemnie przebaczyli. Mówiąc o sytuacji, która niestety na kotłowskiej ziemi trwa, użył Ks. Biskup określenia, że jest to "krwawiąca rana na Ciele Chrystusa". Jako Biskup Kaliski powiedział: WSZYSTKIM PRZEBACZAM I PROSZĘ O PRZEBACZENIE.

Radosnym momentem poniedziałkowej uroczystości w Kotłowie było oficjalne ogłoszenie Koronacji Matki Bożej Kotłowskiej, która ma nastąpić za rok, podczas uroczystości odpustowych. 

Serdecznie zapraszamy do wysłuchania wiadomości z naszego serwisu /poniżej/ oraz Homilii Księdza Biskupa Stanisława Napierały, którą opublikowaliśmy w naszej FONOTECE.
Polecamy
Ogłoszenia
Przeczytaj
Z nauczania kościoła