TELEFON DO STUDIA: +48 62 766 89 09
Gerwazego, Protazego, Sylwii 19 Czerwca 2024, 09:55
Dziś 27°C
Jutro 21°C
Szukaj w serwisie

Biskup Kaliski zainaugurował XXI Forum Szkół Katolickich

Bp Stanisław Napierała pełni od wielu lat funkcję Asystenta Rady Szkół Katolickich. Dziś o godzinie 9.30 na Jasnej Górze...

...Eucharystią i wygłoszonym Słowem Bożym zainaugurował XXI Ogólnopolskie Forum Szkół Katolickich.

Bp Stanisław Napierała podkreślił, że dziś trzeba jeszcze mocniej wskazywać na potrzebę wychowywania, zwłaszcza teraz, gdy bardzo wyraźnie widać ogólnoświatowe tendencje antywychowawcze. Wśród nich wymienił m.in.: nastawienie na przyjemność zmysłową, antykulturę czyli twórczość, która lubuje się w brzydocie i anormalności, wynaturzone pojęcie wolności oraz liberalizm wychowawczy, który neguje potrzebę wychowania.

Bp Napierała powiedział, że mimo tak silnych tendencji antywychowawczych wśród nauczycieli i rodziców, istnieje świadomość potrzeby wychowywania, bo „ludzie mają zdrowy rozsądek i chcą, żeby ich dzieci miały dobre warunki do wychowania”.

Zdaniem biskupa kaliskiego nadrzędnym zadaniem szkół katolickich jest pomoc rodzicom w wychowywaniu, a „celem wychowania jest człowiek, jego formacja do dojrzałości człowieczeństwa”.

Podczas Mszy św. inaugurującej Forum bp Napierała podkreślił, że „wychowanie jest jedną z najważniejszych spraw, którymi należy pilnie zająć się w naszej Ojczyźnie”, ale „nie należy popadać w jakiś lęk czy panikę, bo nauczyciele w Polsce mają świadomość, że szkoła powinna wychowywać i niezależnie od jakichś haseł, kierunków, nagabywań, nauczyciele tego pilnują”.

Zapraszamy do wysłuchania w całości HOMILII Biskupa Kaliskiego

Tekst za: www.kai.pl
Fot. BPJG/M.Kępiński - dziękujemy za użyczenie fotografii
Polecamy
Ogłoszenia
Przeczytaj
Z nauczania kościoła