Biskup Łukasz Buzun pobłogosławił nowych lektorów diecezji kaliskiej
Biskup pomocniczy Łukasz Buzun pobłogosławił nowych lektorów. To ministranci którzy w 2026 roku uczestniczyli w kursie lektorskim organizowanym przez Duszpasterstwo Liturgicznej Służby Ołtarza diecezji kaliskiej.
Biskup Łukasz Buzun dokonał błogosławieństwa w czasie Eucharystii w budynku Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Kaliskiej.
O kursie lektorskim i jego owocach mówi duszpasterz LSO diecezji kaliskiej, ks. Mateusz Paprocki:
O swoich przeżyciach związanych z kursem opowiada lektor Maksymilian:
Lektor Mateusz podzielił się z nami tym dlaczego chciał zostać lektorem:
Wszystkim lektorom życzymy błogosławieństwa i owocnej posługi podczas czytania Słowa Bożego
Tekst, audio i zdjęcia: Szymon Raczyński/Radio Rodzina Kalisz