TELEFON DO STUDIA: +48 62 766 89 09
Aurory, Fryderyka, Oliwii 05 Marca 2024, 11:36
Dziś 4°C
Jutro 5°C
Szukaj w serwisie

Blask prawdy – Poświęcenie sztandaru Szkoły Podstawowej im. św. Jana Pawła II w Wołczynie

Adam Szymański Adam Szymański 18:06 22.11.2022

 – Szkoła to jest wielka szansa, ale to od każdego z nas zależy jak tę szansę podejmiemy – mówił bp Damian Bryl przewodnicząc uroczystej Eucharystii rozpoczynającej Dzień Patrona Szkoły Podstawowej im. św. Jana Pawła II w Wołczynie.

Blask prawdy – to hasło tegorocznych obchodów dnia patrona, których głównym punktem było poświęcenie nowego sztandaru szkoły podczas Mszy św. w kościele św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Wołczynie

Społeczność szkoły z wielką atencją oczekiwała na przybycie biskupa ordynariusza w tak ważnym dla niej dniu:

Biskup Damian zwracając się do uczniów podkreślił znaczenie  wyboru Świętego na patrona szkoły:

Biskup w homilii odwołał się także do nauczania Jana Pawła II, mówiącego o wychowaniu integralnym człowieka:

Swe słowa biskup skierował także do nauczycieli, wychowawców i rodziców, podkreślając, że szkoła jest także czasem odpowiedzialności:

Następnie obchody święta patrona przeniosły się do Zespołu Szkół w Wołczynie, gdzie z inicjatywy dyrektor szkoły Ewy Włos otwarto Izbę Tradycji, w której swoje miejsce znalazły pamiątki związane z działalnością szkół podstawowych nr 1 i 2, wśród których są kroniki, puchary, a także sztandary szkolne.

Uroczyste przekazanie sztandaru nastąpiło podczas akademii w nowoczesnej sali gimnastycznej, w czasie której wręczono nagrody laureatom konkursu plastycznego i literackiego, związanych z hasłem tegorocznego Dnia Papieskiego „W blasku prawdy”. Nagrodzono także zwycięzców Biegu Patrona. Były też upominki dla uczniów zaangażowanych w kwestę na rzecz Dzieła Nowego Tysiąclecia.

Tekst,zdjęcia i audio: Adam Szymański/Radio Rodzina Kalisz

Polecamy
Ogłoszenia
Przeczytaj
Z nauczania kościoła