TELEFON DO STUDIA: +48 62 766 89 09
Damiana, Romana, Romany 23 Lutego 2024, 11:17
Dziś 11°C
Jutro 7°C
Szukaj w serwisie

Bp Damian Bryl kanonicznie objął diecezję kaliską

Maria Cieślak Maria Cieślak 13:23 11.02.2021

Chciałbym zaprosić wszystkich na drogę przebaczenia, pojednania i odnowy zaufania – mówił bp Damian Bryl podczas kanonicznego objęcia diecezji kaliskiej.

Uroczystość odbyła się w kaplicy Kurii Diecezjalnej w Kaliszu w obecności abpa Grzegorza Rysia – metropolity łódzkiego, dotychczasowego administratora apostolskiego diecezji kaliskiej, bpa Łukasza Buzuna, kolegium konsultorów oraz pracowników instytucji centralnych.

Po odśpiewaniu hymnu do Ducha Świętego, ks. kan. Marcin Papuziński – kanclerz Kurii Diecezjalnej w Kaliszu, odczytał dokument Stolicy Apostolskiej ustanawiający bpa Damiana Bryla – biskupem diecezji kaliskiej.

Po złożeniu stosownych podpisów, głos zabrał bp Damian Bryl, biskup kaliski, który w swoim słowie podkreślał, że swoją pasterską posługę chce przeżywać w duchu wiary:

Następnie biskup kaliski zaprosił do przebycia wspólnej drogi, która ma się opierać na trzech płaszczyznach:

Biskup Damian zachęcał, aby w tej wspólnej drodze postawić w centrum Jezusa Chrystusa:

Na zakończenie głos zabrał abp Grzegorz Ryś, który przez siedem miesięcy pełnił funkcję administratora apostolskiego w diecezji kaliskiej:

Abp Ryś wypowiedział także słowa podziękowania i życzył błogosławieństwa całemu Kościołowi Kaliskiemu:

W sobotę, 27 marca 2021 r. o godz. 11:00 odbędzie się uroczysty ingres Biskupa Kaliskiego do katedry pw. św. Mikołaja w Kaliszu.

Tekst, audio i zdjęcia: ks. Mateusz Puchała/Radio Rodzina Kalisz

Polecamy
Ogłoszenia
Przeczytaj
Z nauczania kościoła