TELEFON DO STUDIA: +48 62 766 89 09
Jarosława, Konrada, Selmy 21 Kwietnia 2024, 07:14
Dziś 0°C
Jutro 7°C
Szukaj w serwisie

Bp Bryl odwiedził osadzonych w Areszcie Śledczym w Ostrowie Wlkp. oraz Oddziale Zewnętrznym w Kaliszu

ks. Mateusz Puchała ks. Mateusz Puchała 15:24 17.12.2021

Biskup kaliski Damian Bryl odwiedził osadzonych w Areszcie Śledczym w Ostrowie Wielkopolskim oraz Oddziale Zewnętrznym w Kaliszu. Podczas spotkania hierarcha złożył życzenia z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.  

Wizyta w Areszcie Śledczym w Ostrowie Wielkopolskim rozpoczęła się od spotkania z dyrektorem jednostki mjr. Waldemarem Zarembą, który opowiedział o historii ostrowskiego aresztu. Pracownicy ofiarowali biskupowi herb diecezji kaliskiej, który został wykonany przez jednego z osadzonych.

Zwracając się do osadzonych przez radiowęzeł biskup Damian Bryl podkreślał, że Pan Bóg zawsze jest blisko każdego człowieka:

Hierarcha akcentował, że Chrystus przychodzi do wszystkich:

Biskup kaliski zachęcał do otwarcia na Boga, który pragnie nas wyzwalać:

W spotkaniu uczestniczył ks. kan. Adam Kosmała, proboszcz konkatedry pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Ostrowie Wielkopolskim.

Podczas wizyty w Oddziale Zewnętrznym w Kaliszu Aresztu Śledczego w Ostrowie Wielkopolskim biskup kaliski Damian Bryl spotkał się z osadzonymi. Po odczytaniu Ewangelii o Bożym Narodzeniu przez ks. kan. Jarosława Kołodziejczaka, proboszcza parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Kaliszu, słowo do aresztantów skierował biskup Damian Bryl, który zachęcał do wrażliwości oraz dobrych i otwartych relacji wobec siebie:

Po błogosławieństwie opłatków, biskup Damian wypowiedział słowa życzeń:

W spotkaniu uczestniczył  ks. kan. Jarosław Kołodziejczak, proboszcza parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Kaliszu, por. Sylwia Strzelec, kierownik Oddziału Zewnętrznego w Kaliszu oraz Milena Garcarek, wychowawca.

Tekst, zdjęcia i audio: ks. Mateusz Puchała/Radio Rodzina Kalisz

Polecamy
Ogłoszenia
Przeczytaj
Z nauczania kościoła