TELEFON DO STUDIA: +48 62 766 89 09
Danuty, Jana, Janiny 24 Czerwca 2021, 22:44
Dziś 19°C
Jutro 18°C
Szukaj w serwisie

Poświęcenie placu pod budowę Domu św. Matki Teresy z Kalkuty dla przewlekle chorych

Maria Cieślak Maria Cieślak 19:12 06.06.2021

Jesteśmy przekonani, że Dom św. Matki Teresy z Kalkuty jest to piękne, dobre, potrzebne i ważne dzieło. Ale też jesteśmy pokorni wobec tego zamierzenia, dlatego u początku spotykamy się, aby się modlić i prosić, ażeby Pan pobłogosławił – mówił biskup kaliski Damian Bryl, który w niedzielę, 6 czerwca przewodniczył modlitwie w intencji budowy Domu dla przewlekle chorych, jaki powstaje przy parafii św. Matki Teresy z Kalkuty w Kaliszu.

Słowami wprowadzenia przywitał wszystkich ks. kan. Włodzimierz Guzik - proboszcz miejsca, a także prezes Fundacji Mocni Miłością, która działa od kilku lat na rzecz osób potrzebujących, przewlekle chorych. Nawiązał on do homilii Jana Pawła II z 1997 roku wygłoszonej w Kaliszu:

Eucharystii o godz. 17.00 przewodniczył Ks. Bp Damian Bryl. W swej homilii rozważał Psalm 130. obecny tego dnia w liturgii słowa:

Kaznodzieja zaznaczył, że w owej pieśni podkreślony jest fakt zależności wobec Boga, ufności wobec Niego:

Biskup Damian zaznaczył, że na końcu psalmu Pielgrzymi przechodzą od relacji osobistej z Bogiem do relacji wspólnotowej:

Po Eucharystii na placu obok kościoła parafialnego Biskup Damian odmówił Błogosławieńtwo oraz poświęcił kamień węgielny oraz miejsce, w którym ma się rozpocząć budowa Domu św. Matki Teresy z Kalkuty dla przewlekle chorych.

Tekst, zdjęcia i audio: Maria Cieślak/Radio Rodzina Kalisz

Polecamy
Ogłoszenia
Przeczytaj
Z nauczania kościoła