TELEFON DO STUDIA: +48 62 766 89 09
Gerwazego, Protazego, Sylwii 19 Czerwca 2024, 09:42
Dziś 22°C
Jutro 20°C
Szukaj w serwisie

Caritas Diecezji Kaliskiej oddała do użytku dzieło "Przystań w drodze"

ks. Mateusz Puchała ks. Mateusz Puchała 19:41 07.06.2024

Biskup kaliski Damian Bryl poświęcił gruntownie odnowiony budynek, w którym osoby znajdujące się w trudnej sytuacji będą mogły na jakiś czas znaleźć schronienie. „Przystań w drodze” to kolejne dzieło Caritas Diecezji Kaliskiej. Pomysł zorganizowania w Kaliszu takiego miejsca wyszedł od nazaretanki s. Karoliny, która była koordynatorem tej inwestycji. W gruntownie odnowionym budynku powstało 12 pokoi oraz 2 pomieszczenia gospodarcze. Każdy z pokoi posiada aneks kuchenny z pełnym wyposażeniem, łazienkę oraz przedpokój.

Projekt był realizowany z udziałem Fundacji Leroy Merlin, która została powołana 12 lat temu, a jej głównym celem jest poprawa warunków mieszkaniowych osób bezdomnych, czy osób zmagających się z niepełnosprawnością.

Ks. kan. Piotr Kowalek, dyrektor Caritas Diecezji Kaliskiej zauważył, że dom powstał dzięki zaangażowaniu Caritas Polska, władz miasta Kalisza, wielu firm i instytucji oraz anonimowych darczyńców:

W swoim wystąpieniu s. Karolina podziękowała Panu Bogu za błogosławieństwo i realizację całego przedsięwzięcia w tak szybkim czasie:

W swoim słowie biskup kaliski odwołał się do przeznaczenia budynku "Przystań w drodze":

Zanim oficjalnie otwarto "Przystań w drodze", biskup kaliski Damian Bryl poświęcił nowe dzieło Caritas Diecezji Kaliskiej:

Spotkanie zakończyła część artystyczna w wykonaniu Antka, wychowanka Świetlicy socjoterapeutycznej „Samarytanin” i Uliany, wokalistki Music Store w Kaliszu.

W Kaliszu przy ul. Stawiszyńskiej funkcjonują dzieła prowadzone przez Caritas Diecezji Kaliskiej, a są to: Kaliski Dom Opieki, Świetlica socjoterapeutyczna „Samarytanin”, Punkt konsultacyjno-interwencyjny, Punkt konsultacyjny dla migrantów i uchodźców. Przyjmują także lekarz, psycholog i terapeuta uzależnień.

Tekst za: KAI
Zdjęcia i audio: ks. Mateusz Puchała/Radio Rodzina Kalisz

Polecamy
Ogłoszenia
Przeczytaj
Z nauczania kościoła