TELEFON DO STUDIA: +48 62 766 89 09
Aurory, Fryderyka, Oliwii 05 Marca 2024, 12:26
Dziś 4°C
Jutro 5°C
Szukaj w serwisie

Chcemy dać świadectwo naszej ufności wobec św. Jana Pawła II

ks. Mateusz Puchała ks. Mateusz Puchała 17:29 01.04.2023

Ostatnie tygodnie przyniosły wielkie zamieszanie wokół osoby Świętego Jana Pawła II. Programy i publikacje dziennikarskie związane z oszczerczym atakiem na naszego Wielkiego Rodaka otwarły dyskusję ale i reakcję wiernych, którzy nie mają wątpli­wości co do Świętości Papieża Polaka i Jego nieocenionej roli jaką odegrał w historii Polski i Kościoła powszechnego.

W sercach większości Polaków jest potrzeba także zewnętrz­nego wyrażenia szacunku dla osoby Świętego Jana Pawła II i wdzięczności za jego życie nauczanie i całe dziedzictwo, które nam pozostawił.

Niedziela Palmowa przypadająca w tym roku 2 kwietnia, czyli w kolejną rocznicę śmierci papieża, na pewno może być odpowiednim do tego dniem.

W Kaliszu 2 kwietnia 2023r. o godz. 15:00 przy pomniku Świętego Jana Pawła II na placu Świętego Józefa odbędzie się spotkanie modlitewne z udziałem Biskupa Kaliskiego Damiana Bryla.

 

 

 

W wielu miejscach w naszej diecezji zostały już zaplanowane bądź zorganizowane wydarzenia, które mają wyrazić szacunek i hołd dla osoby Świętego Jana Pawła II. Są to drogi krzyżowe, spotkania pod pomnikami, czuwania i koncerty papieskie. Dziękujemy wszystkim kapłanom i grupom wiernych za podjęcie takich inicjatyw. Zachęcamy, aby jeszcze w innych miejscach, na poziomie parafialnym, dekanalnym lub miejskim zorgani­zować podobne wydarzenia.

 

Polecamy
Ogłoszenia
Przeczytaj
Z nauczania kościoła