TELEFON DO STUDIA: +48 62 766 89 09
Danuty, Jana, Janiny 25 Czerwca 2021, 00:38
Dziś 19°C
Jutro 18°C
Szukaj w serwisie

Doradcy Życia Rodzinnego u św. Józefa

Karolina Gaweł Karolina Gaweł 14:39 05.06.2021

Uczmy się spoglądać Jezusowymi oczami na naszą misję, a nade wszystko na ludzi, bo w duszpasterstwie rodzin, tak jak w całej misji Kościoła, liczy się człowiek – mówił bp Damian Bryl podczas Mszy św. dla Doradców Życia Rodzinnego oraz uczestników Studium Życia Rodzinnego zgromadzonych w Narodowym Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu. Eucharystię koncelebrował ks. prał. Leszek Szkopek – nowy duszpasterz rodzin w diecezji kaliskiej.

Po liturgicznym pozdrowieniu Pasterz Kościoła Kaliskiego – bp Damian Bryl – powitał zgromadzonych w świątyni wiernych, związanych z działaniem Doradców Życia Rodzinnego i zwrócił się do nich mówiąc:

 

Odwołując się do liturgii słowa, bp Damian Bryl zauważył w swojej homilii, że pieniądze nie są fundamentem przesłania, które skierował do ludzi Jezus:

 

Pasterz Kościoła Kaliskiego w trakcie kazania wskazał również, w jaki sposób należy podchodzić do osób, które przychodzą do nas prosząc o pomoc:

 

Biskup kaliski, odwołując się do słów Ojca Świętego Franciszka, dotyczących duszpasterskiego nawrócenia, mówił:

 

Przed zakończeniem Eucharystii Doradcy Życia Rodzinnego podziękowali bp. Damianowi Brylowi za przewodniczenie Mszy św. oraz złożyli na jego ręce kwiaty. Głos zabrał również ks. prał. Leszek Szkopek – diecezjalny duszpasterz rodzin:

 

Wszystkim Doradcom Życia Rodzinnego dziękujemy za wypełnianie swej misji i życzymy jak największych plonów waszej pracy dla dobra rodzin.

Zdjęcia, tekst i audio: Karolina Gaweł/Radio Rodzina Kalisz

Polecamy
Ogłoszenia
Przeczytaj
Z nauczania kościoła