TELEFON DO STUDIA: +48 62 766 89 09
Aurory, Fryderyka, Oliwii 05 Marca 2024, 12:44
Dziś 4°C
Jutro 5°C
Szukaj w serwisie

Drzwi Otwarte w Dom Spocie

Ks. Artur Filipiak Ks. Artur Filipiak 12:51 21.11.2022

W Niedzielę 20 Listopada w kaliskim Dom Spocie przy ulicy Sukienniczej 7 Odbył się Dzień Otwarty z okazji Uroczystości Chrystusa Króla Wszechświata i Dnia Młodzieży. W wydarzeniu mógł wziąć udział każdy kto zechciał, dlatego poza organizatorami, animatorami i prowadzącymi zajęcia byli również goście, którzy korzystają z tego miejsca na co dzień oraz tacy, którzy znaleźli się w świetlicy po raz pierwszy:

 

 Dni Otwarte rozpoczęły się o godzinie 15, uczestnicy przygotowywali wspólnie posiłek, oraz spędzali czas na grach i rozmowie. Zwieńczeniem wydarzenia była Msza Święta o godzinie 18 odprawiona w Kościele parafialnym pw. św. Stanisława B. i M. przy klasztorze Oo. Franciszkanów, Eucharystii przewodniczył Proboszcz parafii O. Waldemar Ułanowicz OFM Conv. a Homilię wygłosił ks. Marek Muzyka diecezjalny duszpasterz młodzieży.

Kaznodzieja przypomniał nam co zrobić gdy w naszym sercu pojawi się wątpliwość idei:

 

Podczas spotkania Animatorzy zapraszali na warsztaty, które prowadzą w Dom Spocie:

Dom Spot działa w Kaliszu już od ponad roku zgromadził wokół siebie sporą liczbę wolontariuszy i młodzieży, która może brać udział między innymi w zajęciach z gotowania, malowania, gry na gitarze zajęciach plastycznych, korepetycjach, sparingach boksowych, modlitwie, grach planszowych czy wieczorach filmowych, cała oferta zajęć dostępna jest na profilu facebookowym  https://m.facebook.com/DomSpot-110782054759877/ 

Tekst, audio i zdjęcia: ks. Artur Filipiak/Radio Rodzina Kalisz

Polecamy
Ogłoszenia
Przeczytaj
Z nauczania kościoła