TELEFON DO STUDIA: +48 62 766 89 09
Hilarii, Juliana, Lecha 13 Sierpnia 2022, 02:04
Dziś 18°C
Jutro 24°C
Szukaj w serwisie

Dyspensa w piątek, 31 grudnia 2021

ks. Mateusz Puchała ks. Mateusz Puchała 12:00 29.12.2021

W ostatni dzień roku, tj. w piątek, 31 grudnia 2021 r., na terenie diecezji kaliskiej, nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

Dyspensy udzielił biskup kaliski Damian Bryl, który jednocześnie zachęca korzystających z dyspensy do podjęcia formy zadośćuczynienia przez wypełnienie uczynków miłości lub ofiarowanie jałmużny.

 

Publikujemy treść komunikatu:

DYSPENSA

Mając na uwadze, że przypadający na piątek 31 grudnia br. ostatni dzień roku kalendarzowego, tradycyjnie przeżywany jest w duchu radości i jest okazją do organizacji rodzinnych i towarzyskich spotkań, po rozważeniu słusznych racji duszpasterskich, udzielam, zgodnie z kan. 87 § 1 Kodeksu Prawa Kanonicznego, wszystkim osobom przebywającym w tym dniu na terenie diecezji kaliskiej

dyspensy od obowiązku zachowania pokutnego charakteru piątku oraz od obowiązku wstrzemięźliwości od spożywania pokarmów mięsnych.

Zachęcam aby osoby korzystające w tym dniu z dyspensy ofiarowały dowolną modlitwę w intencji papieża Franciszka oraz podjęły formę zadośćuczynienia przez wypełnienie uczynków miłości lub ofiarowanie jałmużny.

+ Damian Bryl
Biskup Kaliski

Polecamy
Ogłoszenia
Przeczytaj
Z nauczania kościoła