TELEFON DO STUDIA: +48 62 766 89 09
Kingi, Krystyna, Michaliny 24 Lipca 2024, 05:50
Dziś 16°C
Jutro 22°C
Szukaj w serwisie

Dziękczynienie za 31 lat istnienia Diecezji Kaliskiej

Maria Cieślak Maria Cieślak 13:33 25.03.2023

Cieszymy się, że wspominana dzisiaj, podczas Uroczystości Zwiastowania Pańskiego, obietnica o Bogu Emmanuelu, o Bogu, który chce być z nami, wypełnia się w naszej wspólnocie już 31. rok – mówił biskup kaliski Damian Bryl podczas obchodów rocznicy powstania diecezji kaliskiej, w sobotę, 25 marca.

O godz. 11:00 w katedrze pw. św. Mikołaja w Kaliszu rozpoczęła się Msza święta, której przewodniczył biskup kaliski Damian Bryl, a towarzyszyli mu w koncelebrze najbliżsi współpracownicy oraz księża dziekani z terenu naszej diecezji. We wspólnej modlitwie wzięli udział także przedstawiciele osób konsekrowanych, członkowie Diecezjalnego Instytutu Akcji Katolickiej oraz wierni świeccy.

Oprócz dziękczynienia za minione 31 lat, jako Kościół Kaliski, chcemy też prosić o odwagę w odczytywaniu i realizowaniu Woli Boga w dalszej wspólnej drodze – zachęcał Ksiądz Biskup.

W swej homilii bp Damian nawiązał do usłyszanego w Liturgii Słowa fragmentu z Księgi Izajasza: „Oto Panna pocznie i porodzi Syna, i nazwie Go imieniem Emmanuel, to znaczy: Bóg znami”.

Doświadczenie obecności i działania Boga w naszym życiu jest dla nas wielkim umocnieniem i źródłem nadziei – zaznaczył Pasterz Kaliski. W temacie utraty nadziei Biskup Damian cytował dokument Papieża Jana Pawła II – wydaną w 2003 roku adhortację pt. „Kościół w Europie”:

Kościół, w którym obecny jest Chrystus, na brak nadziei panujący w świecie i w nas samych, ma swoją odpowiedź:

Biskup Damian skierował też słowa do całej wspólnoty Kościoła Kaliskiego:

„Nie wiemy co przed nami. Wiemy tylko jedno – że Pan będzie z nami, bo On jest wierny swoim obietnicom” – zakończył homilię Ksiądz Biskup.

- wyraził przed błogosławieństwem swoje pragnienie Pasterz Kaliski.

Dzień 25 marca to także święto Kościoła św. Mikołaja w Kaliszu, który 31 lat temu został podniesiony do rangi Katedry.

Tekst, audio i zdjęcia: Maria Cieślak/Radio Rodzina Kalisz

Polecamy
Ogłoszenia
Przeczytaj
Z nauczania kościoła