TELEFON DO STUDIA: +48 62 766 89 09
Bernarda, Biruty, Erwina 16 Kwietnia 2024, 08:32
Dziś 5°C
Jutro 7°C
Szukaj w serwisie

Dziękczynienie za dar Życia Konsekrowanego

Już po raz 13. przeżywaliśmy w Kościele taki Dzień. Diecezja Kaliska cieszy się również obfitością tego daru, jakim są zakony...

...i zgromadzenia zakonne. Raduje nas obecność czterech zakonów kontemplacyjnych żeński, cieszymy się obecnością ponad 500 Sióstr zakonnych. kilkudziesięciu zakonników. Przedstawiciele tych wszystkich rodzin zakonnych zgromadzili się 2 lutego, w święto Ofiarowania Pańskiego, w Kaliskiej Katedrze na modlitwie. Eucharystii o godzinie 11.15 przewodniczył biskup Kaliski Stanisław Napierała. To zgromadzenie stworzyło też okazję siostrom i kapłanom-zakonnikom do odnowienia ślubów zakonnych.

My dziś polecamy przede wszystkim HOMILIĘ Księdza Biskupa Stanisława Napierały, którą publikujemy poniżej. Zapraszamy też do Fotogalerii.

Pozdrawiamy wszystkie osoby konsekrowane, a zwłaszcza Siostry zakonne i Zakonników, którzy w tym momencie realizują swoje powołanie w klasztorze - wspólnocie zakonnej na terenie Diecezji Kaliskiej. Gorące pozdrowienia i słowo wdzięczności przesyłamy do Sióstr z klasztorów kontemplacyjnych w Kaliszu, na Niedźwiadach, w Ostrowie Wlkp. i w Złoczewie.

Przy tej okazji przypominamy również o zbiórce pieniężnej na rzecz tychże Wspólnot, jaka przeprowadzana jest w naszych parafiach - najczęściej w niedzielę po Dniu Życia Konsekrowanego - czyli w najbliższą. W imieniu Sióstr za każdą ofiarę serdecznie dziękujemy.
Polecamy
Ogłoszenia
Przeczytaj
Z nauczania kościoła