TELEFON DO STUDIA: +48 62 766 89 09
Lutosława, Normy, Pauliny 26 Stycznia 2022, 13:23
Dziś 2°C
Jutro 2°C
Szukaj w serwisie

Dzień Jedności Wspólnot Odnowy w Duchu Świętym z diecezji kaliskiej

ks. Mateusz Puchała ks. Mateusz Puchała 18:56 13.11.2021

Niech wasze wspólnoty będą promieniujące, szukające i dzielące się Dobrą Nowiną - mówił biskup kaliski Damian Bryl podczas Dnia Jedności Wspólnot Odnowy w Duchu Świętym z terenu diecezji kaliskiej, który odbył się w parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Rozdrażewie.

Tadeusz Rettig ze Wspólnoty „Łamanie Chleba” Odnowy w Duchu Świętym w Krotoszynie przy parafii pw. św. Andrzeja Boboli podkreśla, jak jest cel Dnia Jedności:

Lider Wspólnoty „Łamanie Chleba” omawia także przebieg modlitewnego spotkania:

Ewa Ślak ze Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym w Ostrzeszowie podkreśla, że ważny jest dar proroctwa, który zachęca do zasłuchania się w to, co Bóg mówi nam dzisiaj:

Biskup kaliski Damian Bryl zaprosił zebranych do modlitwy uwielbienia oraz poddania się Duchowi Świętemu:

Kaznodzieja zauważył, że zadaniem ludzi wierzących jest szukanie sposobów, żeby wyrazić wiarę w taki sposób, aby inni mogli ją zrozumieć:

Celebrans odwołując się do Księgi Mądrości podkreślał, jak ważne jest doświadczenie Boga, który przychodzi i działa w historii:

Biskup kaliski zachęcał do wytrwałej i ufnej modlitwy:

Wraz z biskupem kaliskim Damianem Brylem modlili się ks. Artur Potrapeluk, przewodniczący Krajowego Zespołu Koordynatorów Odnowy w Duchu Świętym z Lublina, ks. Michał Włodarski, koordynator Wspólnot Odnowy w Duchu Świętym diecezji kaliskiej, ks. kan. Sławomir Siewkowski, proboszcz parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Rozdrażewie, ks. kan. Włodzimierz Guzik, proboszcz parafii pw. św. Matki Teresy z Kalkuty w Kaliszu oraz ks. Jakub Grzybowski, wikariusz parafii pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Koźminie Wielkopolskim.

W Dniu Jedności w parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Rozdrażewie uczestniczyli członkowie wspólnot Odnowy w Duchu Świętym z Kalisza, Ostrowa Wielkopolskiego, Krotoszyna, Koźmina Wielkopolskiego, Rozdrażewa, Kępna i Jarocina.

Tekst, audio i zdjęcia: ks. Mateusz Puchała/Radio Rodzina Kalisz

Polecamy
Ogłoszenia
Przeczytaj
Z nauczania kościoła