TELEFON DO STUDIA: +48 62 766 89 09
Bernarda, Eryki, Rajmunda 09 Lutego 2023, 13:44
Dziś 3°C
Jutro 2°C
Szukaj w serwisie

Dzień skupienia katechetów w ostrowskiej Konkatedrze

Karolina Gaweł Karolina Gaweł 18:46 15.09.2021

Proszę abyście dobrze podejmowali lekcje katechezy, ale także – jeśli jest to możliwe – byście włączali się w rozmaite projekty, w które można wnieść chrześcijańskiego ducha – mówił bp Damian Bryl podczas Eucharystii, będącej najważniejszym punktem dnia skupienia dla katechetów świeckich i sióstr zakonnych w Konkatedrze pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Ostrowie Wielkopolskim.

Po liturgicznym pozdrowieniu głos zabrał Ordynariusz diecezji kaliskiej – bp Damian Bryl:

Rozpoczynając swą homilię Pasterz Kościoła Kaliskiego zwrócił się do zgromadzonych katechetów, dziękując za ich posługę:

Podczas kazania bp Damian Bryl zasygnalizował w jaki sposób można próbować poradzić sobie z dzisiejszym światem, w którym często brakuje miejsca dla Boga:

Kończąc homilię, Ordynariusz diecezji kaliskiej, odwołując się do liturgii słowa i wspomnienia NMP Bolesnej, zwrócił uwagę na znaczenie wiary w Jezusa:

Po Eucharystii miało miejsce wręczenie dyplomów gratulacyjnych osobom, które w roku szkolnym 2021/2022 świętują 25-lecie posługi katechetycznej.

Kolejnym punktem dnia skupienia nauczycieli religii była konferencja. Zgromadzonym towarzyszył ks. kan. dr Jarosław Powąska - dyrektor Wydziału Katechetycznego Kurii Diecezjalnej.

Spotkanie w ostrowskiej Konkatedrze zainaugurowało nowy rok katechetyczny. W jesienny cyklu dni skupienia z konferencjami, na katechetów czekają jeszcze trzy spotkania: 21. września w parafii pw. Nawiedzenia NMP w Wieruszowie, 22. września w parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Kaliszu oraz 28. września w parafii pw. Jana Chrzciciela w Krotoszynie.

Tekst, audio i zdjęcia: Karolina Gaweł/Radio Rodzina Kalisz

Polecamy
Ogłoszenia
Przeczytaj
Z nauczania kościoła