TELEFON DO STUDIA: +48 62 766 89 09
Blanki, Edmunda, Eligiusza 01 Grudnia 2021, 10:28
Dziś 2°C
Jutro 4°C
Szukaj w serwisie

Dzień skupienia osób konsekrowanych w Zdunach

Radio Rodzina Radio Rodzina 00:00 28.10.2017

W dniu dzisiejszym w Domu Pomocy Społecznej prowadzonym przez Zgromadzenie Sióstr Miłosierdzia Św. Wincentego a Paulo w Zdunach, osoby konsekrowane przeżywały kolejny dzień skupienia. Siostry Szarytki, u których odbywało się spotkanie, obchodzą w tym roku jubileusz 150-lecia obecności w Zdunach, ponadto przeżywanie tego dnia właśnie w tym zgromadzeniu, podkreśla jeszcze jedną ważną rocznicę – 400 lat Charyzmatu wincentyńskiego.
Centralny miejscem modlitw była znajdująca się w ośrodku kaplica, w której zgromadzone osoby mogły wysłuchać konferencji ks. Krzysztofa Ślicznego poświęconej przesłaniu jakie stanowi życia Św. Ojca Pio dla osób konsekrowanych.
Po konferencji odprawiona została Msza święta, którą oprócz ks. Krzysztofa koncelebrował delegat biskupi do spraw Życia Konsekrowanego ks. Michał Kieling, a której przewodniczył i homilię wygłosił biskup pomocniczy diecezji kaliskiej Łukasz Buzun.

Po modlitwie Anioł Pański Siostry zaprosiły zebranych na uroczysty posiłek.

W radiowym archiwum mogą państwo wysłuchać homilii wygłoszonej przez biskupa Łukasza Buzuna i konferencji ks. Krzysztofa Ślicznego, która niestety ze względu na niekompatybilność sprzętu nagłaśniającego z radiowym rejestratorem jest nie najlepszej jakości.
 

Polecamy
Ogłoszenia
Przeczytaj
Z nauczania kościoła