TELEFON DO STUDIA: +48 62 766 89 09
Aliny, Anety, Benona 16 Czerwca 2024, 23:51
Dziś 18°C
Jutro 24°C
Szukaj w serwisie

Dzień Świętości Życia w diecezji kaliskiej

Maria Cieślak Maria Cieślak 15:20 02.12.2023

Jak co roku w naszej diecezji, na początku grudnia obchodzimy Dzień Świętości Życia. Tegoroczne świętowanie było naznaczone obecnością Błogosławionej Rodziny Ulmów w znaku relikwii. Obchody Dnia Świętości Życia rozpoczęły się o godz. 11. w Narodowym Sanktuarium Świętego Józefa w Kaliszu. Wszystkich zgromadzonych powitał ks. kan. Jarosław Kołodziejczak, diecezjalny duszpasterz rodzin.

Konferencja ks. dra Roberta Wielądka, krajowego duszpasterza rodzin, została zatytułowana "Rodzina Ulmów patronami świętości życia".

Dalszą część spotkania stanowiła modlitwa - Eucharystii o godz. 12. przewodniczył Biskup Kaliski Damian Bryl, który również wygłosił homilię:

Boże wcielenie w Osoboie Jezusa Chrystusa nadaje każdemu człowiekowi i jego życiu niezbywalną godność i wartość - jest to Dobra Nowina, ewangelia życia.

Ksiądz Biskup czerpiąc z nauczania św. Jana Pawła II przypomniał jakie konsekwencje wynikają z świętości życia ludzkiego jako daru Boga. Eutanazja, przerywanie ciąży czy nieetyczne traktowanie ludzkich komórek rozrodczych jest niedopuszczalne. Ewangelia życia spotyka się z oporem i niechęcią świata. Abyśmy mieli odwagę głosić piękno i wartość życia, powtarzał dlaej za Papieżem Polakiem Biskup Damian,  potrzebujemy pielęgnować w sobie postawę kontemplacji:

W obchody Dnia Świętości Życia wpisało się w tym roku zaprzysiężenie nowych doradców życia rodzinnego naszej diecezji, a także podziękowanie tym, którzy swą posługę w doradztwie już zakończyli. Przed Bogosławieństwem Pasterz Kaliski zawierzył sprawę ochrony życia prosząc o wsparcie Błogosławioną Rodzinę Ulmów.

Po Mszy św. miało miejsce ogłoszenie wyników konkursu dla szkół podstawowych. Konkurs zorganizowany przez Fundację Custos Bonorum spotkał z dużym odzewem wśród dzieci i młodzieży. Nazwiska głównych laureatów konkursu dostępne pod adresem: https://www.facebook.com/profile.php?id=100093355895673

Dzień Świętości Życia stanowił także Zakończenie Peregrynacji relikwii Bł. Rodziny Ulmów w Diecezji Kaliskiej.

Tekst, audio i zdjęcia: Maria Cieślak/Radio Rodzina Kalisz

Polecamy
Ogłoszenia
Przeczytaj
Z nauczania kościoła