TELEFON DO STUDIA: +48 62 766 89 09
Kingi, Krystyna, Michaliny 24 Lipca 2024, 05:43
Dziś 16°C
Jutro 22°C
Szukaj w serwisie

Dziesiąta edycja Festiwalu Tratwa w Pleszewie

Ks. Artur Filipiak Ks. Artur Filipiak 12:59 17.06.2024

Tratwa to przyjaźń – tak najczęściej odpowiadali uczestnicy tegorocznego dziesiątego festiwalu Tratwa Pleszew festiwal, który odbywał się w dniach od 14 do 16 czerwca.

Podczas festiwalu młodzież z Diecezji kaliskiej mogła brać udział w rozmaitych warsztatach, dzielić się doświadczeniem, wspólnie się modlić oraz z mieszkańcami miasta uczestniczyć w koncertach. Więcej o szczegółach wydarzenia mówił ks. Przemysław Kapała organizator festiwalu:

Wspomnienia są bardzo ważnym elementem każdego wydarzenia, również Festiwalu. Wielu młodych uczestniczy w festiwalu  od wielu lat, wśród nich jest ks. Piotr Perskawiec, o którym można powiedzieć, że jego powołanie wzrastało w środowisku Tratwy:

W Parafii Najświętszego Zbawiciela w Pleszewie Biskup Damian Bryl odprawił Mszę Świętą i wygłosił kazanie dla uczestników spotkania. Biskup wskazywał na ważne elementy jakie trzeba zabrać ze sobą na tratwę, by móc wykorzystać jej potencjał. Wśród tych przedmiotów znalazł się żagiel:

Przed zakończeniem festiwalu młodzież próbowała podsumować ten czas jednym słowem, oto rezultat:

Różnorodność warsztatów, oraz wielość płaszczyzn zaangażowania młodego człowieka, sprawiają że festiwal jest miejscem wzrastania w wierze i zawierania nowych znajomości. Mamy nadzieję że ta inicjatywa będzie przyciągać coraz więcej młodych tak często zagubionych w dzisiejszym pędzącym świecie. Kolejna odsłona Festiwalu już w przyszłym roku! 

Tekst, audio i zdjęcia: ks. Artur Filipiak/Radio Rodzina Kalisz, zdjęcia Bartosz Styburski/Tratwa

Polecamy
Ogłoszenia
Przeczytaj
Z nauczania kościoła