TELEFON DO STUDIA: +48 62 766 89 09
Amandy, Jana, Juliana 27 Maja 2024, 17:36
Dziś 24°C
Jutro 26°C
Szukaj w serwisie

Ekstremalna Droga Krzyżowa w Diecezji Kaliskiej

Radio Rodzina Radio Rodzina 00:00 10.03.2018

EKSTREMALNA DROGA KRZYŻOWA – 23 marca 2018
Temat przewodni: Droga (Pięknego) Życia

      Ekstremalna Droga Krzyżowa to pokonanie wybranej trasy w nocy, medytowanie i zmaganie się z własnymi słabościami. W trakcie długiej, ponad 40-kilometrowej wyprawy uczestnicy mają czas na refleksję i spotkanie z Panem Bogiem. EDK to także wewnętrzna podróż, która pozwala spojrzeć w głąb siebie i uczy pokory.

      EDK nie jest dla wszystkich. Wymaga wiary, ducha walki, kondycji fizycznej i psychicznej oraz odwagi. Jej uczestnik wyrusza w samotną wędrówkę, która odbywa się w nocy, w milczeniu, przez około 40 kilometrów. W wyznaczonych do tego miejscach zatrzymuje się, aby medytować stacje Drogi Krzyżowej.

      Idea EDK rozprzestrzenia się na całą Polskę i nie tylko. Od kilku lat bierze w niej udział wielu i rokrocznie więcej. W tym roku po raz drugi Ekstremalna Droga Krzyżowa odbędzie się w Diecezji Kaliskiej. Honorowy Patronat nad wydarzeniem objął Biskup Kaliski Edward Janiak.

Proponujemy pięć tras:

1. Trasa Św. Józefa: Kalisz (Narodowe Sanktuarium Świętego Józefa) → Kotłów (Sanktuarium Matki Bożej w Kotłowie) – 42 km.

2. Trasa Bł. Edmunda Bojanowskiego: Pleszew (Kościół Najświętszego Zbawiciela) → Pleszew (Kościół Najświętszego Zbawiciela) – 41 km.

3. Trasa Bł. Michała Kozala: Krotoszyn (Kościół Św. Jana Chrzciciela) → Lutogniew (sanktuarium Matki Bożej w Lutogniewie) - 46 km.

4. Trasa Św. Jadwigi Królowej: Ostrzeszów (Kościół Św. Jadwigi Królowej) → Ostrzeszów (Kościół Św. Jadwigi Królowej) - 48 km.

5. Trasa Św. Marcina: Jarocin (Kościół Św. Marcina) → Jarocin (Kościół Św. Marcina) - 40 km.

      Ekstremalną Drogę Krzyżową w Diecezji Kaliskiej zaplanowano na 23 marca br. (piątek przed Niedzielą Palmową). EDK rozpocznie się Mszą św. o godz. 20.00. Przewidziano także adorację Najświętszego Sakramentu oraz indywidualne błogosławieństwo osób wyruszających na EDK.

      Każdy uczestnik wyrusza na własną odpowiedzialność. Uczestnicy sami przygotowują sobie drewniany krzyż, który niosą w trakcie trwania EDK, dodatkowo każdy uczestnik musi być wyposażony w odblaskową kamizelę oraz czołową latarkę. Uczestnicy troszczą się o transport we własnym zakresie.

      Zapisy: www.edk.org.pl

EKSTREMALNA DROGA KRZYŻOWA W DIECEZJI KALISKIEJ - zaproszenie


Galeria zdjęć
Polecamy
Ogłoszenia
Przeczytaj
Z nauczania kościoła