TELEFON DO STUDIA: +48 62 766 89 09
Aurory, Fryderyka, Oliwii 05 Marca 2024, 10:51
Dziś 4°C
Jutro 5°C
Szukaj w serwisie

Ekstremalna Droga Krzyżowa w Diecezji Kaliskiej

Radio Rodzina Radio Rodzina 00:00 15.03.2017

EKSTREMALNA DROGA KRZYŻOWA – 7 kwietnia

Temat przewodni roku 2017: Droga przełomu

Ekstremalna Droga Krzyżowa to pokonanie wybranej trasy w nocy, medytowanie i zmaganie się z własnymi słabościami. W trakcie długiej, ponad 40-kilometrowej wyprawy uczestnicy mają czas na refleksję i spotkanie z Panem Bogiem. EDK to także wewnętrzna podróż, która pozwala spojrzeć w głąb siebie i uczy pokory.

EDK nie jest dla wszystkich. Wymaga wiary, ducha walki, kondycji fizycznej i psychicznej oraz odwagi. Jej uczestnik wyrusza w samotną wędrówkę, która odbywa się w nocy, w milczeniu, przez około 40 kilometrów. W wyznaczonych do tego miejscach zatrzymuje się, aby medytować stacje Drogi Krzyżowej.

Idea EDK rozprzestrzenia się na całą Polskę i nie tylko. Od kilku lat bierze w niej udział wielu i rokrocznie więcej. W tym roku po raz pierwszy Ekstremalna Droga Krzyżowa odbędzie się w Diecezji Kaliskiej. Honorowy Patronat nad wydarzeniem objął Biskup Kaliski Edward Janiak.

Proponujemy dwie trasy, które zostały przygotowane:

1)    Trasa Św. Józefa: Kalisz (Sanktuarium Świętego Józefa) → Kotłów (Kościół Narodzenia NMP) – 42 km.

2)    Trasa bł. Edmunda Bojanowskiego: Pleszew (Kościół Najświętszego Zbawiciela) → Pleszew (Kościół Najświętszego Zbawiciela) – 41 km.

Ekstremalną Drogę Krzyżową w Diecezji Kaliskiej zaplanowano na 7 kwietnia br. (piątek przed Niedzielą Palmową). EDK w Kaliszu rozpocznie się Mszą św. o godz. 19.00 (Sanktuarium Świętego Józefa), natomiast w Pleszewie – Eucharystię zaplanowano na godz. 20.00 (Kościół Najświętszego Zbawiciela). Przewidziano także adorację Najświętszego Sakramentu oraz indywidualne błogosławieństwo osób wyruszających na EDK.

Więcej informacji:

1)    Trasa św. Józefa – ks. Mateusz Puchała puchluk@gmail.com

2)    Trasa bł. Edmunda Bojanowskiego – Ireneusz Reder pielgrzymrowerowy@gmail.com

ZAPISY: www.edk.org.pl
 

Ekstermalna Droga Krzyżowa - ZAPRASZAMY


Galeria zdjęć
Polecamy
Ogłoszenia
Przeczytaj
Z nauczania kościoła