TELEFON DO STUDIA: +48 62 766 89 09
Gerwazego, Protazego, Sylwii 19 Czerwca 2024, 08:34
Dziś 22°C
Jutro 20°C
Szukaj w serwisie

Festiwal Siedem Aniołów w Jarocinie

Radio Rodzina Radio Rodzina 00:00 17.06.2017

W dniach od 16 do 17 czerwca w Jarocinie odbył się Festiwal Siedem Aniołów. Wszystkie działania festiwalowe prowadzone były na terenie malowniczego Pałacu Radolińskich.

Jak zaznaczali organizatorzy wydarzenia to czas, gdzie: ,,można wziąć udział w ciekawych warsztatach i koncertach, obejrzeć spektakl, poleżeć na trawie lub potańczyć, spotkać się z ciekawymi ludźmi, odpocząć i nabrać energii. Festiwal to spotkanie ludzi, których pasją jest tworzenie we wspólnotach przestrzeni twórczej na rzecz tych, którym czasami jest trudno zrozumieć ten świat. Zaproszenie skierowane dla twórców i opiekunów, którzy z pasją i miłością pracują z dziećmi i młodzieżą”.


W ramach Festiwalu odbywały się zajęcia w różnych strefach. Były zajęcia warsztatowe: plastyczne, manualne / handmade, ekologiczno – przyrodnicze, muzyczno – taneczne, sportowo – kuglarskie. Była także: wystawa fotografii, wspólnie stworzona instalacja (sprzęty kuchenne i nie tylko), możliwość haftowania, możliwość wykonania lub zakupu własnoręcznego sitodruku na ubraniach i tkaninach. Dla dzieci stworzono plac zabaw z integracją sensoryczną. Można było także wzmocnić swoje siły odwiedzając przygotowaną na ten czas restauracyjkę. Uczestnicy Festiwalu mogli również odpoczywać w strefie z leżakami i kocami.  W ramach Festiwalu nie mogło zabraknąć dobrej muzyki. Na scenie pojawili się m.in.: New Day, Abba Pater Music, Józef Skrzek, DAGADANA, DIKANDA, Bovska, wiele undergroundowych zespołów muzycznych. Obejrzano także spektakl Mary Sadowskiej ,,DOMność”, a sam Festiwal skupiał wszystkie działania wokół tematu DOMU. Centralnym punktem kolejnych, festiwalowych dni była Eucharystia, sprawowana w ruinach Kościoła Świętego Ducha.


Wędrówka – kolorowa karawana Siedem Aniołów jest inicjatywą podjętą już w 2014 roku. U jej podstaw leży założenie, aby zbliżać do siebie ludzi, szczególnie społeczność lokalną, poprzez wzajemne rozwijanie talentów. Finał kolejnych Siedmiu Aniołów 2017 odbędzie się na Kaszubach, a cztery zebrania formacyjne miały miejsce w Jarocinie. W ramach tej inicjatywy odbył się właśnie Festiwal Siedem Aniołów.


Szczegóły na stronie: http://www.siedemaniolow.pl/

Tekst i zdjęcia: Katarzyna Łakomiak

Polecamy
Ogłoszenia
Przeczytaj
Z nauczania kościoła