TELEFON DO STUDIA: +48 62 766 89 09
Aliny, Anety, Benona 17 Czerwca 2024, 00:56
Dziś 13°C
Jutro 26°C
Szukaj w serwisie

Festyn rodzinny na kółkach Stowarzyszenia ,,Ołówek"

Radio Rodzina Radio Rodzina 00:00 30.08.2015

Dziś w Świbie odbył się Festyn rodzinny zorganizowany przez Stowarzyszenie ,,Ołówek". Celem festynu było m.in. zebranie funduszy na zakup roweru dla jednego z podopiecznych Stowarzyszenia.

Spotkanie rozpoczęto od Eucharystii sprawowanej w parafii pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Świbie. Mszy Świętej przewodniczył proboszcz parafii, ks. Rafał Lubryka, będący jednocześnie założycielem Stowarzyszenia ,,Ołówek".

Taki festyn to kolejna już inicjatywa ludzi skupionych wokół ,,Ołówka" - Stowarzyszenia na rzecz osób z niepełnosprawnością i ich rodzin. Celem tegorocznego festynu była pomoc dla siedemnastoletniego Bartka, chorującego na autyzm. Fundusze zebrane podczas tego spotkania przeznaczone zostaną na zakup roweru, który pozwoli Bartkowi na wycieczki, które pomogą mu w aktywnym wypoczynku i kontakcie z ludźmi.

Podczas festynu było szereg atrakcji dla całych rodzin, które licznie przybyły, aby uczestniczyć we wspólnej zabawie. Festyn zakończyła Adoracja Najświętszego Sakramentu i wspólna modlitwa.

Polecamy
Ogłoszenia
Przeczytaj
Z nauczania kościoła