TELEFON DO STUDIA: +48 62 766 89 09
Damiana, Romana, Romany 23 Lutego 2024, 11:01
Dziś 11°C
Jutro 7°C
Szukaj w serwisie

Finał XIX Olimpiady Teologii Katolickiej

Ogólnopolski Finał XIX Olimpiady Teologii Katolickiej odbył się w Kaliszu. Przyjechało 124 laureatów etapu diecezjalnego...

...z 41 diecezji, z całej Polski. Olimpijczycy ze swoimi katechetami, nauczycielami przyjechali do Kalisza w piątek wieczorem /17.04/. Ten pierwszy wieczór wypełniła modlitwa w Diecezjalnym Sanktuarium Miłosierdzia Bożego. W sobotę od samego rana rozpoczęło się zmaganie konkursowe: o 8.30 w auli Wyższego Seminarium Duchownego w Kaliszu rozpoczęła się część pisemna Olimpiady. Po wypełnieniu testu młodzież udała się do centrum Kalisza, by pod przewodnictwem kompetentnych osób zobaczyć najciekawsze zakątki Najstarszego Miasta w Polsce.
O godzinie 12.00 w Bazylice Świętego Józefa rozpoczęła się Eucharystia, w której uczestniczyli Olimpijczycy, a której to Mszy świętej przewodniczył ks. prof. Piotr Tomasik, przewodniczący Komisji Głównej Olimpiady Teologii Katolickiej. Ksiądz Tomasik wygłosił również HOMILIĘ, którą zamieszczamy w całości w naszej fonotece.

Podczas obiadu ogłoszono 10 Laureatów, którzy przystąpili do części ustnej w ramach Olimpiady.

Poniżej zamieszczamy informację serwisową dotyczącą tego wydarzenia. Zapraszamy do skorzystania z FOTOGALERII.

O ostatecznych wynikach Olimpiady i o wieczornym spotkaniu podsumowującym napiszemy w kolejnej wiadomości - dziś wieczorem - ZAPRASZAMY!
Polecamy
Ogłoszenia
Przeczytaj
Z nauczania kościoła