TELEFON DO STUDIA: +48 62 766 89 09
Gerwazego, Protazego, Sylwii 19 Czerwca 2024, 10:08
Dziś 27°C
Jutro 21°C
Szukaj w serwisie

Forum Młodzieżowe - Kostów 2017

Radio Rodzina Radio Rodzina 00:00 21.08.2017

Wczoraj w Kostowie zakończyło się trwające od 15 sierpnia Forum Młodzieżowe, które zgromadziło około sześćdziesięcioro młodych – głównie gimnazjalistów i licealistów z kaliskiej diecezji – pragnących w dobry sposób spędzić wakacyjny czas, jednocześnie rozwijając się duchowo. Miejscem, w którym odbywa się Forum są budynki i kościół Parafii p.w. św. Augustyna w Kostowie, a przewodnikiem młodzieży w duchowych poszukiwaniach jest ks. Darek Brylak.. W ostatnim dniu forum, jego uczestnicy wzięli udział w sumie odpustowej, której przewodniczył ks. Krystian Kowalski, w należącym do parafii kostowskiej, małym lecz pięknym kościółku p.w. św. Jacka w Miechowej.

Jak podkreśla organizator forum  ks. Darek Brylak, „młodzi dzisiaj mają coraz większy problem w nawiązywaniu relacji”. – Do Kostowa przybywa młodzież poszukująca, ta głęboko zaangażowana w życie religijne jak i ta, która jeszcze nie poznała Jezusa. „Plan działań uczestników forum w największym skrócie polega na tym, że się modlisz, że interesujesz się wartościowymi rzeczami, że próbujesz odbyć fajną rozmowę z jakimś człowiekiem – próbujesz go posłuchać i coś razem robisz. Dokładnie tak samo to tutaj wyglądało. Trzy razy dziennie krótka, wyciszająca modlitwa, która sprzyja temu, żeby sobie pomyśleć. Dobre spotkanie w grupach, po wcześniejszym wprowadzeniu, żeby mieć o czym rozmawiać. Wspólna praca, wspólne śmiechy, zabawy, integracja i wspólne podsumowanie dnia otwarte dla wszystkich”.

Kończąca Forum niedziela, była także podsumowaniem rozważań minionych dni. Uczestnicy zaprezentowali w interesującej formie, przygotowany przez siebie spektakl ukazujący postać i wybory biblijnego Jonasza. Twórcy spektaklu przełożyli na współczesny obraz starotestamentową historię. Spektakl ten wiązał się z wcześniejszymi działaniami, gdyż Księga Jonasza była przedmiotem rozważań tegorocznego forum.

Nim uczestnicy rozjechali się do swych domów – przy wspólnym stole, częstując się smakołykami dostarczanymi przez serdecznych mieszkańców parafii – podsumowali owoce tegorocznego forum, planując spotkanie w tym samym miejscu – za rok.

Polecamy
Ogłoszenia
Przeczytaj
Z nauczania kościoła