TELEFON DO STUDIA: +48 62 766 89 09
Bernarda, Eryki, Rajmunda 09 Lutego 2023, 13:37
Dziś 3°C
Jutro 2°C
Szukaj w serwisie

Grupa niebieska z Brzeźnia i Złoczewa wyruszyła po raz 2. na Jasną Górę

Wiktoria Zielińska Wiktoria Zielińska 15:33 10.08.2022

Jedna z najmłodszych promienistych grup pieszej pielgrzymki wyruszających z naszej diecezji na Jasną Górę - grupa NIEBIESKA. Wyrusza z Brzeźnia i Złoczewa, ale tak naprawdę gromadzi pątników z całego dekanatu złoczewskiego.

Tak jak rok temu, przewodnikiem grupy jest ks. Piotr Dobrychłop, wikariusz z parafii p.w. św. Andrzeja Apostoła w Złoczewie, a ojcem duchownym pozostał ks. Fabian Domagalski z parafii św. Idziego w Brzeźniu. Pielgrzymomo z "Niebieskiej" towarzyszą także klerycy - Jacek i Artur z Wyższego Seminarium Duchownego Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej.

My z naszym aparatem i mikrofonem towarzyszyliśmy grupie pierwszego dnia wędrówki. W ten dzień, ok. godz. 9.45 wszyscy pielgrzymi z Grupy Niebieskiej uczestniczyli we Mszy świętej w Kościele zakonnym pw. Podwyższenia Świętego Krzyża w Złoczewie przy Klasztorze Mniszek Kamedułek.

Grupa Brzeźniowsko-Złoczewska spotykała się i formowała regularnie przez cały miniony rok by, ze zdwojoną siłą - w tym roku zgromadziła 219 osób, powrócić na pielgrzymi szlak... Szczęść Boże!

Tekst: Maria Cieślak/Radio Rodzina Kalisz
Zdjęcia: Maria Cieślak&Wiktoria Zielińska/ Radio Rodzina Kalisz

 

Polecamy
Ogłoszenia
Przeczytaj
Z nauczania kościoła