TELEFON DO STUDIA: +48 62 766 89 09
Kingi, Krystyna, Michaliny 24 Lipca 2024, 05:05
Dziś 16°C
Jutro 22°C
Szukaj w serwisie

Grupa popielata w drodze na Jasną Górę

ks. Mateusz Puchała ks. Mateusz Puchała 11:54 08.08.2019

Grupa popielata wyruszyła już po raz piąty z Kościoła pw. Świętej Rodziny w Ostrowie Wielkopolskim do tronu Maryi – naszej Matki i Królowej.

Grupa popielata to grupa adoracji, ciszy i ewangelizacji, by podkreślić charyzmat grupy została zastosowana zasada „MAGIS” –  WIĘCEJ. 

"ADORACJA jest formą spotkania z ŻYJĄCYM Panem, CISZA stanowi przestrzeń pozwalającą „otworzyć się” na Boga i drugiego człowieka tak by usłyszeć głos Stwórcy we własnym wnętrzu, zastanowić się nad swoim życiem, podjąć refleksję nad Słowem Bożym oraz treściami przekazywanymi w głoszonych konferencjach oraz EWANGELIZACJA oznaczająca głoszenie Dobrej Nowiny, potwierdzanie jej swoim życiem, że Bóg jest MIŁOŚCIĄ".

We wspólnocie podążającej na Jasną Górę, uczestniczą pątnicy nie tylko z różnych stron naszej diecezji, ale i z wielu części Polski.

Przwodnikiem grupy jest ks. Paweł Filipiak, proboszcz parafii św. Marcina w Chlewie. Wspierają go sosoby konsekrowane z różnych zgromadzeń zakonnych z całej Polski. Grupa liczy ponad 70 osób.

Zdjęcia: Szymon Kubiak&Monika Frydrychowicz

Polecamy
Ogłoszenia
Przeczytaj
Z nauczania kościoła