TELEFON DO STUDIA: +48 62 766 89 09
Blanki, Edmunda, Eligiusza 01 Grudnia 2021, 21:49
Dziś 5°C
Jutro 4°C
Szukaj w serwisie

Grupa rowerowa jako ostatnia ruszyła na Jasną Górę

Prawie 200 rowerzystów wyruszyło dzisiaj z Kalisza w XII Diecezjalnej Pielgrzymce Rowerowej na Jasną Górę. Pielgrzymują oni pod hasłem „Od Maryi do Józefa i od Józefa do Maryi”.  

Pomysłodawcą pielgrzymki rowerowej jest Ireneusz Reder z Akcji Katolickiej Diecezji Kaliskiej. Wśród pielgrzymów jest dwóch kapłanów: ks. Krzysztof Grobelny z Pleszewa i ks. Andrzej Piłat z Jarocina. Na rowerach na Jasną Górę podążają ludzie w różnym wieku, począwszy od dzieci 4 i 5-letnich. Najstarszy uczestnik liczy ponad 70 lat. Jest też 5 osób, które przyjechały z Częstochowy, aby od św. Józefa wrócić do Maryi.

Rowerzyści rozpoczęli pielgrzymkę od Mszy św. w Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu, którą celebrowali: ks. kan. Krzysztof Grobelny, proboszcz parafii Najświętszego Zbawiciela w Pleszewie, ks. Andrzej Piłat, proboszcz parafii Matki Bożej Fatimskiej w Jarocinie i ks. prał. Jacek Plota, kustosz kaliskiej bazyliki. Po Mszy św. w Kaplicy Cudownego Obrazu św. Józefa Kaliskiego odmówiono akt zawierzenia pielgrzymów patronowi diecezji kaliskiej i pokropiono rowerzystów wodą święconą.

Rowerzyści dotrą na Jasną Górę we wtorek, 13 sierpnia, wspólnie z pątnikami 376. Pieszej Pielgrzymki Kaliskiej i 22. Diecezji Kaliskiej. Pielgrzymów w Częstochowie powita bp senior Teofil Wilski.

14 sierpnia po Mszy św. porannej część pielgrzymów powróci do Kalisza, a grupa chętnych wyruszy w dalszą drogę do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach, Krakowa, Wadowic i dalej do Zakopanego. Grupie przewodził będzie pomysłodawca tej wycieczki Paweł Tarchalski.

 

Tekst: Ewa Kotowska-Rasiak/KAI
Foto: ks. Mateusz Puchała

 

Polecamy materiały filmowe z Pielgrzymki realizowane przez Telewizję internetową Ostrów-Kalisz dostępne na stronie www.ok24.tv/religia/pielgrzymka-2013

Polecamy
Ogłoszenia
Przeczytaj
Z nauczania kościoła