TELEFON DO STUDIA: +48 62 766 89 09
Blanki, Edmunda, Eligiusza 01 Grudnia 2021, 23:06
Dziś 6°C
Jutro 4°C
Szukaj w serwisie

Grupa Rowerowa jako ostatnia wyruszyła na Jasną Górę

Ponad 180 rowerzystów wyruszyło dzisiaj z Kalisza w XV Diecezjalnej Pielgrzymce Rowerowej na Jasną Górę.

Pomysłodawcą i Kierownikiem pielgrzymki rowerowej jest już tradycyjnie Pan Ireneusz Reder z Akcji Katolickiej Diecezji Kaliskiej.

Na rowerach na Jasną Górę podążają ludzie w różnym wieku, zabierając na pielgrzymi szlak swoje intencje i prośby o modlitwę otrzymane od bliskich i znajomych.

Rowerzyści rozpoczęli pielgrzymkę od Eucharystii sprawowanej w Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu, której przewodniczył: ks. dr Sławomir Kęszka, Diecezjalny Asystent Akcji Katolickiej.. Na pielgrzymi – rowerowy szlak wybrali się: ks. Tomasz Kubiak, proboszcz parafii św. Barbary w Magnuszewicach i  ks. kan. Andrzej Piłat, proboszcz parafii Matki Bożej Fatimskiej w Jarocinie. Opiekę duszpasterską nad pielgrzymami z grupy pleszewskiej sprawował ks. Mateusz Klaczyński z parafii św. Floriana w Pleszewie, który w pielgrzymce rowerowej bierze udział pierwszy raz. Mszę Świętą koncelebrowali także inni kapłani, którzy pragnęli pożegnać pielgrzymów. Po Mszy Świętej w Kaplicy Cudownego Obrazu św. Józefa Kaliskiego odmówiono akt zawierzenia pielgrzymów opiece Świętego Józefa.

Rowerzyści dotrą na Jasną Górę we wtorek, 13 sierpnia, wspólnie z pątnikami 379. Pieszej Pielgrzymki Kaliskiej i 25. Diecezji Kaliskiej.

Polecamy
Ogłoszenia
Przeczytaj
Z nauczania kościoła