TELEFON DO STUDIA: +48 62 766 89 09
Hilarego, Franciszki, Ksawery 03 Grudnia 2021, 17:26
Dziś 0°C
Jutro 1°C
Szukaj w serwisie

Grupa Rowerowa jako ostatnia wyruszyła na Jasną Górę

Ponad 160 rowerzystów wyruszyło dzisiaj z Kalisza w XIV Diecezjalnej Pielgrzymce Rowerowej na Jasną Górę.

Pomysłodawcą i Kierownikiem pielgrzymki rowerowej jest Pan Ireneusz Reder z Akcji Katolickiej Diecezji Kaliskiej. Na rowerach na Jasną Górę podążają ludzie w różnym wieku, zabierając na pielgrzymi szlak swoje intencje i prośby o modlitwę otrzymane od bliskich i znajomych.

Rowerzyści rozpoczęli pielgrzymkę od Eucharystii sprawowanej w Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu, której przewodniczył: ks. dr Sławomir Kęszka, Diecezjalny Asystent Akcji Katolickiej. Obecny był również ks. kan. Krzysztof Grobelny, proboszcz parafii Najświętszego Zbawiciela w Pleszewie, który pielgrzymował dawniej z tą grupą. Na pielgrzymi – rowerowy szlak wybrali się: ks. Tomasz Kubiak, proboszcz parafii św. Barbary w Magnuszewicach i  ks. Kan. Andrzej Piłat, proboszcz parafii Matki Bożej Fatimskiej w Jarocinie Po Mszy św. w Kaplicy Cudownego Obrazu św. Józefa Kaliskiego odmówiono akt zawierzenia pielgrzymów opiece Świętego Józefa.

Rowerzyści dotrą na Jasną Górę we wtorek, 13 sierpnia, wspólnie z pątnikami 378. Pieszej Pielgrzymki Kaliskiej i 24. Diecezji Kaliskiej.

Polecamy
Ogłoszenia
Przeczytaj
Z nauczania kościoła