TELEFON DO STUDIA: +48 62 766 89 09
Aliny, Anety, Benona 16 Czerwca 2024, 08:10
Dziś 14°C
Jutro 25°C
Szukaj w serwisie

I Diecezjalna Pielgrzymka Wspólnot Żywego Różańca do Sanktuarium Św. Józefa

Tomasz Klimowicz Tomasz Klimowicz 18:04 15.10.2022

Pod hasłem ”Różaniec kontemplacją oblicza Chrystusa sercem Maryi” odbyła się I Diecezjalna Pielgrzymka Wspólnot Żywego Różańca do Narodowego Sanktuarium Świętego Józefa w Kaliszu.

Spotkanie rozpoczęło się o godz: 11.30 zawiązaniem wspólnoty. Licznie przybyłych pątników powitał ks. kan. Bogumił Kempa, diecezjalny duszpasterz Wspólnot Różańcowych:

Uroczystej Mszy św. koncelebrowanej przewodniczył ks. prał. Jacek Plota, kustosz Narodowego Sanktuarium św. Józefa.

Po liturgicznym pozdrowieniu odczytany został list biskupa kaliskiego Damiana Bryla, skierowany do uczestników pielgrzymki:

Na początku homilii ks. kan. Bogumił Kempa nawiązał do hasła pielgrzymki – słów papieża Franciszka ”Różaniec kontemplacją oblicza Chrystusa sercem Maryi”:

Następnie kaznodzieja nawiązał do czytań liturgicznych:

Mamy odmawiać różaniec po to, by poznawać Boga, kontemplować Jego oblicze – wskazywał ks. kanonik. Dalej rozważał słówa Chrystusa z dzisiejszej Ewangelii:

Różaniec często zmienia historię świata, przez niego można wyprosić wiele łask, o tym mówiła Matka Boża w Fatimie – przypomniał kaznodzieja i wskazał również na osobę św. Józefa:

Nie ustawajcie w modlitwie różańcowej, przyznawajcie się do niej, Pan Bóg widzi waszą wiarę – zachęcał na koniec ks. Kempa.

Przed błogosławieństwem w kaplicy Cudownego obrazu dokonano Aktu zawierzenia Wspólnot Różańcowych opiece św. Józefa:

Głos zabrał również ks. prał. Jacek Plota, kustosz Narodowego Sanktuarium św. Józefa:

Po zakończeniu Mszy św. swoją refleksją z dzisiejszego wydarzenia podzielił się ks. kan. Bogumił Kempa:

Po posiłku pielgrzymi wzięli udział w modlitwie różańcowej w intencji pokoju na świecie i Adoracji Najświętszego Sakramentu.

I Diecezjalna Pielgrzymka Wspólnot Żywego Różańca do Narodowego Sanktuarium Świętego Józefa w Kaliszu zakończyła się o godzinie 15.00.

Tekst, audio i zdjęcia: Tomasz Klimowicz/ Radio Rodzina Kalisz

Polecamy
Ogłoszenia
Przeczytaj
Z nauczania kościoła