TELEFON DO STUDIA: +48 62 766 89 09
Aurory, Fryderyka, Oliwii 05 Marca 2024, 12:08
Dziś 4°C
Jutro 5°C
Szukaj w serwisie

Rozpoczęcie Sesji Charyzmatycznej z Jude Antoine w diecezji kaliskiej

Szymon Raczyński Szymon Raczyński 12:03 22.10.2022

W Krotoszyńskiej parafii pw. św. Andrzeja Boboli odbył się pierwszy dzień Sesji Charyzmatycznej zorganizowanej przez Katolicką Odnowę w Duchu Świętym Diecezji Kaliskiej.

Gościem specjalnym wydarzenia jest Jude Antoine, katolicki misjonarz świecki. Charyzmatyk pochodzący z Malezji do Polski przyjechał z żoną Veroniką Antoine, wraz z którą naucza w 33 krajach świata. Juda będzie obecny podczas kolejnych dni wydarzenia, gdyż codziennie głosi konferencje dla wiernych z naszej diecezji.

Pierwszy temat spotkania, które odbyło się w Krotoszynie, nosiło nazwę „Spotkać Jezusa”.

 Jude Antoine przedstawił się i powitał wiernych diecezji kaliskiej:

Słynący z wielkiej pogody ducha Malezyjczyk, podczas jednej z pieśni napomniał przybyłych na wydarzenie. Charyzmatyk wiele razy dawał znać, że pragnie, by wszyscy głośno i z całego serca angażowali się w modlitwę:

Po czasie przeznaczonym na nauczanie miała miejsce Eucharystia, którą celebrował ks. Michał Włodarski, diecezjalny koordynator Wspólnot Odnowy w Duchu Świętym. Na samym początku, wyjaśnił co oznacza liturgiczny pochód do ołtarza:

W czasie homilii, ks. Michał Włodarski zwrócił uwagę na problem niewiary wśród katolików:

Koordynator Wspólnot Odnowy W Duchu Świętym wytłumaczył, czym powinny się charakteryzować w wiernych słowa „być jedno z Bogiem”:

Po Mszy. św., uczestnicy sesji charyzmatycznej mieli okazję doświadczyć przedłużonej modlitwy o uwolnienie metodą 5-ciu kluczy Nela Lozano.  

Klucze o których mowa mają poszczególne kroki:

1.     Wiara i nawrócenie

2.     Przebaczenie

3.     Wyrzeczenie się złych duchów

4.     Stanięcie w autorytecie Jezusa

5.     Błogosławieństwo Ojca

Jude Antoine w swojej diecezji jest członkiem diecezjalnej służby Katolickiej Odnowy Charyzmatycznej (dział badań i rozwoju). Tam też założył „Kerygma Ministry” – świeckie, katolickie duszpasterstwo głoszenia kerygmatu, którego celem jest nauczanie, szkolenie, wyposażanie i mobilizowanie świeckich katolików do życia kerygmatem i jego głoszenia.

Nasz gość jest również członkiem międzynarodowych ogólnoświatowych służb Międzynarodowego Katolickiego Ruchu Odnowy Charyzmatycznej – komitetu odpowiedzialnego za Azję i Oceanię. Współpracuje z Evangelisation 2000 Asia, Oceania & Europe i Stowarzyszeniem Koordynatorów Katolickich Szkół Ewangelizacji. Jude przynależy także do Rady Youth Arise International – katolickiej inicjatywy promującej ewangelizację młodych na całym świecie, a wraz z żoną założył Partners in Mission (Partnerzy na Misji) – stowarzyszenia dla świeckich zainteresowanych wspieraniem i uczestniczeniem w krótkoterminowych misjach.

Od 1996 roku współpracuje z ICCOWE (Międzynarodową Radą Charyzmatyczną do spraw Światowej Ewangelizacji). W Polsce głosił już w wielu miejscach - prowadząc zarówno ewangelizacyjne spotkania otwarte połączone z modlitwą o uzdrowienie, jak też zamknięte warsztaty posługi proroczej, uzdrowienia, uwolnienia, ewangelizacji, służby w Kościele.

Tekst, zdjęcia i audio: Szymon Raczyński/Radio Rodzina Kalisz

Polecamy
Ogłoszenia
Przeczytaj
Z nauczania kościoła