TELEFON DO STUDIA: +48 62 766 89 09
Blanki, Edmunda, Eligiusza 01 Grudnia 2021, 10:43
Dziś 2°C
Jutro 4°C
Szukaj w serwisie

II Festiwal Świętych i Błogosławionych - błogosławiony Edmund Bojanowski

ks. Mateusz Puchała ks. Mateusz Puchała 11:50 24.09.2021

FESTIWAL ŚWIĘTYCH I BŁOGOSŁAWIONYCH „ECCE HOMO” jest organizowany  przez parafię p.w. „Bożego Ciała” w Nowych Skalmierzycach.

W tym roku odbędzie się druga edycja festiwalu pod hasłem: „BŁ. EDMUND BOJANOWSKI - SERDECZNIE DOBRY CZŁOWIEK”.

Główne wydarzenia festiwalu, którego realizację zaplanowaną na rok 2020, przerwała pandemia Covid 19, odbywać się będą 24 i 25 września 2021 r. w kościele filialnym p.w. „Matki Bożej Nieustającej Pomocy” w Nowych Skalmierzycach.

Przeniesienie terminu festiwalu szczęśliwie spowodowało, że  odbędzie się on w roku jubileuszu 150 rocznicy śmierci bł. Edmunda Bojanowskiego, co sprawia, że włączamy się w ogólnopolską organizację tej rocznicy.

Festiwal, który swoim patronatem objęli biskup kaliski Damian Bryl oraz Jerzy Łukasz Walczak, Burmistrz Gminy i miasta Nowe Skalmierzyce, jest promocją i prezentacją postaci świętych i błogosławionych polskich Kościoła Rzymskokatolickiego, ich charyzmatu i dzieła, będącego naszym dziedzictwem kulturowym i religijnym. W założeniu stanowi formę edukacyjno-artystyczną, przybliżającą świętych i błogosławionych, którzy swoją postawą i działalnością, pozostawili dla nas, ludzi współczesnych, nieocenione wzorce do naśladowania.

Festiwal jest imprezą otwartą, adresowaną  do dzieci, młodzieży oraz dorosłych mieszkańców gminy i miasta, a także regionu. Podczas festiwalu planowanych jest 9 prelekcji, wystawy,  film, i  koncert artystyczny. Festiwal realizowany przy wsparciu merytorycznym sióstr służebniczek  ze Zgromadzenia Sióstr Służebniczek Niepokalanego Poczęcia NMP w Luboniu i Pleszewie. Do wygłoszenia prelekcji zaproszeni zostali znawcy tematu, propagatorzy dzieła i dziedzictwa bł. Edmunda Bojanowskiego - wykładowcy Wydziału Teologicznego Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz siostry służebniczki Maryi.

Dla wygody odbiorców, w czasie przerw, planujemy uruchomić festiwalową „Przystań u Dobrodzieja”, w  Szkole Podstawowej im. Polskich Noblistów w Nowych Skalmierzycach. 

Organizatorzy serdecznie zapraszają mieszkańców i gości do udziału w festiwalowych wydarzeniach. Szczegółowy program festiwalu w afiszu.

Wszystkie wydarzenia festiwalu są formą nieodpłatną.

Tekst: Maria Bednarczyk-Antczak

Polecamy
Ogłoszenia
Przeczytaj
Z nauczania kościoła