TELEFON DO STUDIA: +48 62 766 89 09
Amandy, Jana, Juliana 27 Maja 2024, 17:30
Dziś 24°C
Jutro 26°C
Szukaj w serwisie

II Marsz dla Życia i Rodziny w Pleszewie

Tomasz Klimowicz Tomasz Klimowicz 18:50 23.06.2019

Pod hasłem „Miłość w rodzinie”, po raz drugi w Pleszewie odbył się Marsz dla Życia i Rodziny.

Rodzinne świętowanie rozpoczęło się od Eucharystii. która była sprawowana w trzech pleszewskich parafiach. Tym razem z naszym radiowym mikrofonem dotarliśmy do kościoła Matki Bożej Częstochowskiej. Tam mszę św. o godz: 11.45 odprawił proboszcz parafii św. Floriana – ks. kan. Krzysztof Guziałek. W parafiach – Najświętszego Zbawiciela i Ścięcia św. Jana Chrzciciela msze św. na rozpoczęcie marszu były sprawowane o godz: 12.00.

Po modlitwie, z radosnym śpiewem na ustach i przy dźwiękach gitary, uczestnicy tegorocznego marszu wyruszyli w drogę ulicami Pleszewa, by razem spotkać się w Ogródku Jordanowskim.

W miejscu festynu, który poprowadzili Małgorzata i Mirosław Grzechowiakowie, czekały na wszystkich różne atrakcje. Było głośno i radośnie. Całość uświetniły występy zaproszonych zespołów, a najmłodsi byli zaproszeni do specjalnie przygotowanych dla nich gier i zabaw. Rostrzygnięto konkursy i rozdano piękne nagrody. Nie zabrakło też czegoś zimnego i słodkiego, by lepiej znieść trud upału... Zwieńczeniem festynu był koncert zespołu - Kapela znad Baryczy.

W organizację tegorocznego II Marszu dla życia i rodziny w Pleszewie zaangażowani byli proboszczowie pleszewskich parafii, Akcja Katolicka, osoby świeckie, grupy i wspólnoty parafialne oraz darczyńcy.

Zdjęcia: Tomasz Klimowicz/Radio Rodzina Kalisz

Polecamy
Ogłoszenia
Przeczytaj
Z nauczania kościoła