TELEFON DO STUDIA: +48 62 766 89 09
Lutosława, Normy, Pauliny 26 Stycznia 2022, 13:28
Dziś 2°C
Jutro 2°C
Szukaj w serwisie

Zapowiedź III edycji Sztafety Ojców Niepodległości

ks. Mateusz Puchała ks. Mateusz Puchała 16:34 28.10.2021

Serdecznie zapraszamy do udziału w kaliskiej Sztafecie Ojców Niepodległości. Jest to projekt Stowarzyszenia KoLiber oraz Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej, którego partnerem jest Szkoła Wyższa Wymiaru Sprawiedliwości.

Projekt powstał, aby w niecodzienny sposób upamiętnić 123 lata Polski pod zaborami oraz mało znanych lokalnych Bohaterów, którzy przekazywali sobie z ręki do ręki biało-czerwoną flagę, solidarnie uczestnicząc w sztafecie do niepodległości.

 

 

Sztafeta rozpoczyna się w sobotę 6 listopada 2021 r. mszą św. o godz. 6.30, po czym ok. godz. 7.15 nastąpi start biegu. Trasa 123 km podzielona jest na 12 odcinków, na które przypisany jest konkretny patron. To od uczestnika będzie zależało, jak długą trasę przebiegnie. Każdy ma przypisany konkretny odcinek lub jego fragment, który wybiera w formularzu. Tempo biegu wynosi 5:50 min/km.

Uczestnik będzie biegł sam lub w małej grupie (z zachowaniem dystansu!) lewą stroną ulicy lub chodnikiem. W ręku będzie trzymał biało – czerwoną flagę, którą przekaże następnemu uczestnikowi sztafety.

Całość zakończy się ok. godz. 20 na terenie Kampusu Mundurowego Szkoły Wyższej Wymiaru Sprawiedliwości w Szczypiornie. Tegoroczna edycja Sztafety zwieńczona będzie wieczorem patriotycznym. Będzie można usłyszeć opowieści o sześciu lokalnych ojcach niepodległości i pieśni o tematyce patriotycznej, związane z okresem walk narodowowyzwoleńczych. Przewidziany jest także drobny poczęstunek zapewniany przez gospodarzy wydarzenia oraz pozostałych sponsorów.

Udział w wydarzeniu jest darmowy, liczba miejsc ograniczona.

Zapisy do 1 listopada poprzez link. Serdecznie zapraszamy!

Polecamy
Ogłoszenia
Przeczytaj
Z nauczania kościoła