TELEFON DO STUDIA: +48 62 766 89 09
Aliny, Anety, Benona 17 Czerwca 2024, 00:31
Dziś 18°C
Jutro 24°C
Szukaj w serwisie

III Festiwal Świętych i Błogosławionych w Nowych Skalmierzycach - zajęcia dla dzieci i młodzieży

13:43 23.09.2022

Rozpoczął się III Festiwal Świętych i Błogosławionych w Nowych Skalmierzycach. Na tegorocznej edycji jest przybliżana postać Błogosławionej Matki Elżbiety Róży Czackiej – Niewidomej Matki Niewidomych.

W piątek 23 września br. od godz. 9:00 zorganizowane grupy dzieci i młodzieży udały się na zajęcia przygotowane przez Zgromadzenie Sióstr Franciszkanek Służebnic Krzyża w Laskach.

Spotkanie edukacyjne dla dzieci pt.: „Różo uśmiechnięta dlaczego jesteś święta?” przygotowała
s. Maristella Czuba FSK. Na zajęciach dzieci dowiedziały się więcej o życiu Błogosławionej Matki Elżbiety Róży Czackiej.

Warsztaty dla młodzieży pt.: „Oswoić ciemność” przygotowała s. Agata Bieleś FSK. Na warsztatach siostra przybliżała temat osób niewidomych i niedowidzących. Młodzież mogła zobaczyć książki pisane brajlem czy też założyć specjalne okulary, w których mogli zobaczyć jak widzi osoba niedowidząca. Na koniec warsztatów młodzież dostała kartki z opisanym systemem Ludwika Braille’a, gdzie każdy mógł zapisać swoje imię na maszynie do pisania dla niewidomych.

III edycja festiwalu odbywa się przez dwa dni, 23 i 24 września. Festiwalowi towarzyszą również wystawy tematyczne prezentowane w godz.: 16:00 – 21:00 w Kościele pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy oraz Szkole Podstawowej im. Polskich Noblistów w Nowych Skalmierzycach.

Tekst i zdjęcia: Wiktoria Zielińska/Radio Rodzina Kalisz

 

 

Polecamy
Ogłoszenia
Przeczytaj
Z nauczania kościoła