TELEFON DO STUDIA: +48 62 766 89 09
Kingi, Krystyna, Michaliny 24 Lipca 2024, 04:19
Dziś 16°C
Jutro 22°C
Szukaj w serwisie

Inauguracja Kaplicy Wieczystej Adoracji w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Kaliszu

Szymon Raczyński Szymon Raczyński 20:45 16.09.2023

Ufam i bardzo bym chciał, aby adoracja w waszym kościele trwała od dzisiaj do końca świata – mówił w homilii biskup kaliski Damian Bryl podczas inauguracji Kaplicy Wieczystej Adoracji w Diecezjalnym Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Kaliszu.

Ks. prał. Paweł Kostrzewa, kustosz Diecezjalnego Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Kaliszu na początku Mszy św. zwrócił się do biskupa diecezji kaliskiej:

Biskup kaliski Damian Bryl wyraził swoją radość z powodu inauguracji całodobowej kaplicy w Kaliszu:

 W homilii biskup Damian Bryl dziękował wszystkim, którzy podjęli się wyzwania stworzenia warunków i przyjęcia jednej godziny w tygodniu na adorację Pana Jezusa. Biskup podkreślił historyczny moment dla miasta i dla parafii:

Kaznodzieja opisuje jak ważne jest to, że Pan Jezus ukazuje nam się w Chlebie Eucharystycznym:

Przedstawiciele wspólnoty parafialnej Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Kaliszu dziękowali za to, że to właśnie w ich kościele powstała możliwość utworzenie Kaplicy Wieczystej Adoracji:

“Adoremus Te Christe”, czyli z łaciny: “Adorujmy Ciebie Chryste” - to nazwa dzieła tworzenia kaplic wieczystej adoracji, która trwa 24 godziny na dobę, przez 7 dni w tygodniu. Inspiracją dla dzieła tworzenia kaplic wieczystej adoracji jest doświadczenie Zgromadzenia Misjonarzy Najświętszej Eucharystii, którego charyzmatem jest apostolat adoracji Najświętszego Sakramentu

 Tekst, audio i zdjęcia: Szymon Raczyński/Radio Rodzina Kalisz

Polecamy
Ogłoszenia
Przeczytaj
Z nauczania kościoła