TELEFON DO STUDIA: +48 62 766 89 09
Anicety, Klary, Rudolfina 18 Kwietnia 2024, 03:24
Dziś 1°C
Jutro 10°C
Szukaj w serwisie

Instytut Teologiczny w nowej siedzibie

W sobotę /4 X/ społeczność Instytutu Teologicznego Diecezji Kaliskiej zgromadziła się na uroczystej inauguracji nowego roku...

...akademickiego 2008/2009. Studenci wraz z gronem wykładowców na czele z Dyrektorem Instytutu Ks. kan. drem Tomaszem Lenczewskim modlili się o błogosławieństwo Boże na nowy rok pracy podczas Eucharystii celebrowanej w kaplicy Wyższego Seminarium Duchownego w Kaliszu pod przewodnictwem Biskupa Kaliskiego Stanisława Napierały. Po Mszy świętej uczestnicy uroczystości przeszli do budynku Centrum Józefologicznego w Kaliszu, w którym - obok innych działań - miejsce do pracy dadaktyczno-wychowawczej znalazł od tego roku Instytut Teologiczny Diecezji Kaliskiej.
Przypomnijmy: do tej pory zajęcia w ramach Instytutu odbywały się w pomieszczeniach przy parafii pw. Narodzenia NMP w Kaliszu na Zagorzynku.
Naukowo Instytut Teologiczny Diecezji Kaliskiej związany jast z Uniwersytetem Kard. Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Studia teologiczne mogą zakończyć się licencjatem zawodowym, a od kilku lat także magisterium z teologii.
O sobotniej uroczystości więcej w materiale dźwiękowym poniżej oraz na fotografiach. ZAPRASZAMY
Polecamy
Ogłoszenia
Przeczytaj
Z nauczania kościoła