TELEFON DO STUDIA: +48 62 766 89 09
Hilarego, Franciszki, Ksawery 03 Grudnia 2021, 17:44
Dziś 0°C
Jutro 1°C
Szukaj w serwisie

VI Piesza Pielgrzymka dzieci i młodzieży na Niedźwiady

Radio Rodzina Radio Rodzina 00:00 03.09.2016

Parę dni temu 1 września biskup pomocniczy Kaliskiej Diecezji Łukasz Buzun, podczas wojewódzkiej inauguracji roku szkolnego w Jarocinie modlił się w intencji przymierza: rodziny, szkoły i kościoła, dziś ta intencja wpisała się w kształt pielgrzymki dzieci i młodzieży do Sanktuarium  Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Niedźwiadach. Już po raz szósty dzieci wraz z rodzicami, dziadkami, wychowawcami,  siostrami zakonnymi i kapłanami – w radosnej pielgrzymkowej wspólnocie wyruszyły z Bazyliki św. Józefa w Kaliszu, by udać się przed oblicze Matki Bożej w Jej wizerunku w Niedźwiadach. W tym roku pielgrzymka przybrała imponujący rozmiar, gdyż szło w niej blisko 300 osób, niosąc prośby o pomyślny rok szkolny dla dzieci i młodzieży, ale także w intencji rodzin. W Niedźwiadach siostry Karmelitanki modlą się nieustannie w naszych intencjach – dziś do wspólnej modlitwy dołączyli wszyscy młodsi i starsi pątnicy.

Przybyłych do Karmelu witał ks. prof. Michał Kieling, delegat biskupa kaliskiego do spraw życia konsekrowanego, a Mszy św. przewodniczył ks. prał. Adam Modliński, proboszcz Katedry św. Mikołaja. Homilię podczas Eucharystii wygłosił orionista ks. Damian Laskowski, który także prowadził tegoroczną pielgrzymkę. W swych słowach przypomniał cześć jaką św. papież Jan Paweł II żywił do Maryi w wizerunku Matki Bożej Nieustającej Pomocy, kierował także uczucia najmłodszych do Tej, która jest Matką nas wszystkich.

W tegorocznym pielgrzymowaniu do Matki Bożej w Niedźwiadach wzięły udział także dzieci spoza Kalisza – pod opieką ks. Mariusza Kubisiaka przybyła grupa z Opatówka, a ks. Sławomir Kosiński przybył do Sanktuarium w Niedźwiadach z dziećmi niepełnosprawnymi z parafii p.w. Świętej Trójcy w Kucharkach.

Po Mszy św. pielgrzymi mogli znaleźć wytchnienie w ogrodzie sióstr Karmelitanek, oraz posilić się, korzystając ze specjałów przygotowanych przez Caritas Diecezji Kaliskiej, by następnie powrócić w pielgrzymkowym szyku i modlitwie, do Sanktuarium św. Józefa.

Polecamy
Ogłoszenia
Przeczytaj
Z nauczania kościoła