TELEFON DO STUDIA: +48 62 766 89 09
Erazma, Marianny, Marzeny 03 Czerwca 2023, 02:40
Dziś 8°C
Jutro 19°C
Szukaj w serwisie

Jezus na ulicach miasta Ostrowa...

Maria Cieślak Maria Cieślak 16:32 16.06.2022

Dobra Nowina głoszona była na ostrowskich ulicach, gdzie przechadzał się Jezus, za którym kroczyły tłumy mieszkańców - tak w skrócie można opisać obchody Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa w Ostrowie Wielkopolskim.

Tradycyjna procesja eucharystyczna z tej okazji ruszyła o godz. 11. spod kościoła pw. św. Antoniego Padewskiego. W procesji w Ostrowie Wlkp. wziął udział Biskup Kaliski Damian Bryl, a towarzyszyli mu księża z dekanatów ostrowskich i licznie zgromadzeni wierni. Przy czterech ołtarzach było głoszone Słowo Boże, a przy ostatnim z nich został ponowiony pochodzący z 1934 r. akt ofiarowania miasta Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.

Około godz. 12.30. procesja dotarła do Konkatedry pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika, gdzie rozpoczęła się Eucharystia pod przewodnictwem Księdza Biskupa Damiana.

Pasterz Kaliski wygłosił homilię, w której podkreślał trzy elementy świętowania Uroczystości Bożego Ciała. Pierwszy z nich to „wyznanie”.

Biskup Damian zauważył także, że to, co dokonuje się w Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, to zaproszenie Boga do naszej codzienności:

Trzecim elementem świętowania Bożego Ciała jest, jak mówił dalej Ksiądz Biskup, świadectwo:

Jeżeli to, co przeżyliśmy dzisiaj na tej procesji, było dla nas ważne i poruszyło nasze serca, to  opowiedzmy o tym innym – opowiedzmy o tym,  jak pięknie jest być blisko Jezusa – zachęcał pasterz diecezji kaliskiej. Nasze świadectwo będzie wiarygodne, kiedy będziemy żyli miłością Jezusową każdego dnia, pośród codziennych zmagań – powiedział Biskup Damian Bryl kończąc homilię w ostrowskiej konkatedrze.

Tekst, audio i zdjęcia: Maria Cieślak/Radio Rodzina Kalisz

Polecamy
Ogłoszenia
Przeczytaj
Z nauczania kościoła