TELEFON DO STUDIA: +48 62 766 89 09
Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny 26 Maja 2024, 01:03
Dziś 13°C
Jutro 24°C
Szukaj w serwisie

Jubileusz 25-lecia parafii pw. Matki Bożej Fatimskiej w Ostrowie Wielkopolskim

Katarzyna Łakomiak Katarzyna Łakomiak 16:16 12.05.2024

W niedzielne przedpołudnie biskup kaliski Damian Bryl przewodniczył sumie odpustowej w kościele pw. Matki Bożej Fatimskiej w Ostrowie Wielkopolskim. Uroczystość wpisała się w centralne obchody Jubileuszu 25-lecia istnienia tej parafii.

Po liturgicznym pozdrowieniu słowa wprowadzenia wypowiedział ks. kan. Mariusz Pohl, proboszcz parafii:

Rozpoczynając homilię, biskup Damian Bryl podkreślił znaczenie Jubileuszu, który wpisuje się również w przeżywaną dzisiaj Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego i jutrzejsze Wspomnienie NMP z Fatimy:

Szczególne podziękowania ks. biskup skierował wobec kapłanów i parafian, będących u początków tworzenia tej świątyni, dziękując również obecnemu proboszczowi za trud i zaangażowanie:

Biskup Damian Bryl, jak podkreślił w homilii, pragnął zostawić parafianom pięć głównych myśli. Odnosiły się one m.in. do tego, by razem budować wspólne dobro i w przestrzeni parafii odkrywać swoje charyzmaty, którymi możemy służyć innym. Ważne jest także rozeznawanie woli Boga wobec każdego z nas - podkreślał ks. biskup:

Kolejne z zostawionych przez ks. biskupa myśli dotyczyły potrzeby umacniania w życiu każdego chrześcijanina wiary i poszukiwania tych, których droga nie wiedzie ku Bogu:

Na końcu biskup Damian Bryl wyraził swoją radość i wezwał parafian do odważnego kontynuowania dobra, zrodzonego przez 25 lata istnienia wspólnoty parafialnej:

Przed błogosławieństwem słowa podziękowań wypowiedzieli przedstawiciele parafii:

Następnie biskup Damian Bryl otrzymał z rąk parafian pamiątkowy Medal Jubileuszowy, stanowiący pamiątkę dzisiejszej Uroczystości.

Świętowanie zakończyło się uroczystym odmówieniem litanii loretańskiej do Matki Bożej, procesją wokół kościoła i odśpiewaniem Te Deum. Dzisiejsza Uroczystość stanowiła dopełnienie obchodów Jubileuszu parafii, który poprzedziły, mające miejsce na początku maja, Misje Święte.

W dziękczynnej modlitwie za 25 lat parafii pw. Matki Bożej Fatimskiej wzięły udział osoby zaangażowane w budowę świątyni, licznie zgromadzeni parafianie, przedstawiciele ostrowskich parafii z pocztami sztandarowymi i proboszczowie ostrowskich parafii.

Nie zabrakło także słodkiego poczęstunku, stanowiącego radosny wymiar dzisiejszego świętowania.

Tekst, audio i zdjęcia: Katarzyna Łakomiak-Korach/ Radio Rodzina Kalisz

 

Polecamy
Ogłoszenia
Przeczytaj
Z nauczania kościoła