TELEFON DO STUDIA: +48 62 766 89 09
Joachima, Kiry, Maurycego 21 Marca 2023, 00:09
Dziś 8°C
Jutro 10°C
Szukaj w serwisie

Jubileusz 25-lecia parafii w Latowicach

Maria Cieślak Maria Cieślak 21:53 08.12.2022

Parafia p.w. Matki Bożej Częstochowskiej w Latowicach w dekanacie ołobockim obchodzi jubileusz 25-lecia istnienia. W uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, 8 grudnia, mszy św. o godz. 18. przewodniczył biskup kaliski Damian Bryl.

Zgromadzonych przywitał proboszcz parafii ks. kan. Damian Hołoś:

Biskup Damian rozpoczynając homilię podkreślał, że Boże działanie i Boża Łaska są zawsze pierwsze -  poprzedzają one nasze działania:

Czy potrafię dostrzec, co Pan Bóg robi dla mnie? Czy potrafię dostrzec, w jaki sposób Pan Bóg przyszedł do mnie dzisiejszego dnia?  - pytał dalej Ksiądz Biskup.

Jubileusz parafii to czas świętowania, czas radości i dziękczynienia, ale też czas nabierania nowych sił do dalszego rozwoju wspólnoty parafialnej. Biskup Damian zachęcał, by członkowie tej wspólnoty byli razem nie tylko podczas modlitwy, ale także wspierali się w codzienności, zwłaszcza wobec plagi osamotnienia jaką obecnie obserwuje się w społeczeństwie.

Usłyszana w trakcie Liturgii Słowa historia Zwiastowania NMP przypomina nam, że Maryja jest tą, która nie tylko otrzymała łaskę, ale także współpracowała z łaską przez całe życie słuchając Bożego Słowa i odpowiadając na nie:

Przed błogosławieństwem wójt gminy Sieroszewice, p. Anatol Piaskowski, oraz przedstawicielki Koła Gospodyń Wiejskich podziękowali ks. kan. Damianowi Hołosiowi, który jest proboszczem latowickiej wspólnoty parafialnej od początku jej istnienia.

Ksiądz Biskup poświęcił w tym czasie medaliki, jakie nosić będą dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej.

Po Eucharystii świętowano wspólnie podczas posiłku w Gminnym Ośrodku Kultury w Sieroszewicach.

Tekst, audio i zdjęcia: Maria Cieślak/Radio Rodzina Kalisz

Polecamy
Ogłoszenia
Przeczytaj
Z nauczania kościoła