TELEFON DO STUDIA: +48 62 766 89 09
Aliny, Anety, Benona 17 Czerwca 2024, 00:05
Dziś 18°C
Jutro 24°C
Szukaj w serwisie

Jubileusz Szkół Nazaretańskich

90 lat temu w Kaliszu swoją działalność oświatową rozpoczęły Siostry Nazaretanki. Jubileusz to święto całej społeczności szkolnej...

...Uroczystej Mszy św. w Bazylice św. Józefa w Kaliszu /19 września/ przewodniczył Ordynariusz Kaliski Stanisław Napierała. W dziękczynienie włączyli się uczniowie, ich rodzice, nauczyciele, a także absolwenci szkół, pracownicy i przyjaciele. W homilii Ks. Bp przywołał osobę św. Józefa, Patrona miasta: On chciał tutaj Nazaretanki, i chciał nimi się posłużyć, ażeby działać w mieście. Święty Józef, który o to miasto się troszczył,  wtedy gdy ono leżało w gruzach, chciał odbudowy - nie tylko tej materialnej, ale przede wszystkim moralnej". Ks. Bp prosił dzisiaj także o błogosławieństwo na te lata, które będą przygotowaniem do obchodów 100-lecia Nazaretańskiego Centrum Edukacyjnego w Kaliszu.
Jutro /20 września/ w ramach Jubileuszu 90-lecia inauguracji działalności oświatowej Sióstr, w kościele św. Rodziny na kaliskiej Rogatce o godz. 10.00, sprawowana będzie Eucharystia, po niej na boisku szkolnym odbędzie się Festyn Jubileuszowy. Zapraszamy także do wysłuchania relacji dźwiękowej i do odwiedzenia galerii.
Polecamy
Ogłoszenia
Przeczytaj
Z nauczania kościoła