TELEFON DO STUDIA: +48 62 766 89 09
Aliny, Anety, Benona 16 Czerwca 2024, 07:10
Dziś 14°C
Jutro 25°C
Szukaj w serwisie

Kaliskie obchody XXVIII Dnia Życia Konsekrowanego

Karolina Gaweł Karolina Gaweł 19:54 02.02.2024

Wasze powołanie, życie i praca, są dla nas, dla Kościoła – nie tylko kaliskiego – bardzo ważne. Cieszę się, że możemy wspólnie dziękować Bogu za dar życia konsekrowanego, za wszystko, co wnosicie do społeczeństwa swoją posługą – mówił biskup kaliski Damian Bryl podczas diecezjalnych obchodów Dnia Życia Konsekrowanego, które odbyły się Święto Ofiarowania Pańskiego w Katedrze św. Mikołaja w Kaliszu.

U progu Eucharystii bp Damian Bryl przypomniał o okolicznościach spotkania:

W homilii, nawiązując do liturgii słowa, Pasterz Kościoła Kaliskiego zwrócił uwagę na znaczenie Ofiarowania Pana Jezusa w świątyni:

Przeżywane święto kieruje oczy wiernych na życie – również życie konsekrowane, oddane Panu Bogu. Bp Damian Bryl podziękował przedstawicielom wszystkich zgromadzeń żeńskich i męskich oraz świeckim konsekrowanym, posługującym na terenie diecezji kaliskiej, wskazując przy tym podejmowane przez nich dzieła:

Kaznodzieja zasygnalizował w homilii także kończący się czas, związany z Bożym Narodzeniem. Zauważył on jednak, że okres ten ma przełożenie na ludzkie życie każdego dnia, zwłaszcza w obliczu życia konsekrowanego:

Tuż po homilii miało miejsce odnowienie ślubów zakonnych, a do tego ważnego momentu podprowadził zgromadzonych ks. kan. Michał Kieling, delegat biskupa kaliskiego ds. życia konsekrowanego:

Przed zakończeniem Mszy św. bp Damian Bryl raz jeszcze skierował swe słowa do osób życia konsekrowanego:

Na terenie diecezji kaliskiej posługuje 325 sióstr zakonnych (ok. 50 z nich to siostry z zakonów klauzurowych), 6 dziewic konsekrowanych i 1 wdowa konsekrowana. Jeśli chodzi o zgromadzenia męskie – w naszej diecezji posługę sprawuje 80 kapłanów zakonnych.

Tekst, audio i zdjęcia: Karolina Gaweł/Radio Rodzina Kalisz

Polecamy
Ogłoszenia
Przeczytaj
Z nauczania kościoła