TELEFON DO STUDIA: +48 62 766 89 09
Jana, Moniki, Wiktora 22 Maja 2022, 00:09
Dziś 12°C
Jutro 15°C
Szukaj w serwisie

Klerycy III roku ASD w Poznaniu przyjęli posługę lektoratu

Karolina Gaweł Karolina Gaweł 16:07 23.01.2022

Człowiek musi dojrzeć, bo gdyby od razu otrzymał łaskę, o którą prosi, rozsypało by się jego człowieczeństwo – we wszystkim musi ufać Bogu. To również jest droga lektora, tego, który czyta Słowo Boże w cierpliwości - mówił bp Łukasz Buzun do 9 alumnów, którzy przyjęli posługę lektoratu w kaplicy seminaryjnej Wyższego Seminarium Duchownego w Kaliszu.

Po liturgicznym pozdrowieniu, do zgromadzonych na Eucharystii wiernych zwrócił się bp Łukasz Buzun – biskup pomocniczy diecezji kaliskiej:

W homilii celebrans w pierwszej kolejności przypomniał, iż przeżywamy Niedzielę Słowa Bożego. Odwołując się do liturgii słowa zaznaczył, na czym człowiek powinien skupiać swą uwagę:

Bp Łukasz Buzun, wskazując na lektorów, przybliżył znaczenie obecności Pisma Świętego w życiu każdej osoby wierzącej:

Kaznodzieja podczas homilii w sposób szczególny podkreślił również istotę jednej z cnót – cierpliwości:

Przed zakończeniem mszy św. słowa podziękowań wygłosili również nowo ustanowieni lektorzy:

Wraz z biskupem pomocniczym Łukaszem Buzunem Mszę św. koncelebrowali: ks. Jan Frąckowiak - rektor Arcybiskupiego Seminarium Duchownego w Poznaniu, ks. Waldemar Graczyk - wicerektor, ks. Marek Ratajczak - prefekt seminarium oraz ks. Łukasz Pondel - ojciec duchowny.

W seminaryjnej kaplicy obecni byli również kapłani, związani z seminarium, a także bliscy nowo ustanowionych lektorów.

Podczas Eucharystii ustanowiono 9 nowych lektorów – 3 z diecezji kaliskiej i 6 archidiecezji poznańskiej. Są nimi: Jakub Chłędowski z parafii pw. bł. Jolanty w Kostrzynie, Jakub Dalecki z parafii pw. św. Anny w Błaszkach, Paweł Florek z parafii pw. św. Marii Magdaleny w Czarnkowie, Franciszek Grobleny z parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Dębnie, Łukasz Komorski z parafii pw. św. Bartłomieja Apostoła w Stawiszynie, Rafał Matelski z parafii pw. św. Marii Magdaleny w Czarnkowie, Nikodem Puślednik z parafii pw. św. Mikołaja w Krobii, Tomasz Walkowiak z parafii pw. św. Marii Magdaleny w Czarnkowie oraz Michał Zaborowski z parafii pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Sycowie.

Tekst, audio i zdjęcia: Karolina Gaweł/Radio Rodzina Kalisz

Polecamy
Ogłoszenia
Przeczytaj
Z nauczania kościoła