TELEFON DO STUDIA: +48 62 766 89 09
Apoloniusza, Bogusławy, Goœcisławy 18 Kwietnia 2024, 05:48
Dziś 1°C
Jutro 9°C
Szukaj w serwisie

Koncert adwentowy w Bazylice Kaliskiej

Przyzwyczaili nas Studenci - Ci, których gromadzi DA w Kaliszu do prawdziwie duchowych spotkań...

 ...Tak w Adwencie, jaki i w innych okresach liturgicznych zapraszają Kaliszan i nie tylko na Koncerty. Tym razem w Bazylice Świętego Józefa w Kaliszu odbył się KONCERT ADWENTOWY - Pieśń tęsknoty. Poprzez słowo i piękną muzykę obudzili w nas tęsknotę za tym co dobre, piękne, budujące. Rozbudzili radość czekania na... i cokolwiek by tu nie napisać ostatecznie trzeba powiedzieć uczciwie: NA BOGA.

Wystąpili: chór i zespół instrumentalny Duszpasterstwa Akademickiego w Kaliszu oraz gościnnie Zespół Muzyki Dawnej Semibrevis, prowadzony przez Grażynę Dziedziak - całość pod batutą Jakuba Tomalaka.
Licznie przybyłych wiernych powitał Ks. dr Piotr Rossa - diecezjalny duszpasterz akademicki. Czynnie w śpiewie, oraz poprzez grę na instrumencie uczestniczył w Koncercie Ks. Grzegorz Mączka.

Pośród wielu pięknie wykonanych pieśni i utworów instrumentalnych, pośród dobrze dobranych adwentowych rozważań pojawił się też utwór, który bodaj pierwszy raz -może nawet w wymiarze ogólnopolskim - w tak uroczystej formie zabrzmiał jako Pieśń roku liturgicznego, który od I niedzieli Adwentu przeżywamy pod hasłem OTOCZMY TROSKĄ ŻYCIE. To utwór, który powstał na bazie słów św. Teresy od Dzieciątka Jezus z muzyką Pawła Bębenka. Pewnie jeszcze nie jeden raz będziemy go wspólnie śpiewali: ŻYCIE JESTEŚ CHWILĄ

Poniżej ten jeden fragment dźwiękowy z koncertu, a jeszcze niżej oczywiście zdjęcia. POLECAMY!!!
Polecamy
Ogłoszenia
Przeczytaj
Z nauczania kościoła